In vitro z dofinansowaniem dla mieszkańców województwa lubuskiego

06 maj 2022
Autor: 
In vitro z dofinansowaniem dla mieszkańców województwa lubuskiego Fot. Klinika Bocian

Samorząd województwa lubuskiego po raz piąty prowadzi program dofinansowania do in vitro dla swoich mieszkańców. Jego realizatorem w 2022 roku jest Klinika Bocian, ogólnopolska sieć ośrodków leczenia niepłodności, która posiada placówki m.in. w Poznaniu i Szczecinie. Pary w ramach wojewódzkiego programu mogą liczyć na wsparcie finansowe leczenia za pomocą wspomaganego rozrodu w wysokości do 5000 zł. Rekrutacja rozpoczęła się, a zainteresowane osoby już teraz mogą zgłaszać się do Kliniki Bocian na wizytę kwalifikacyjną.

Zasady kwalifikacji par

Do programu „Leczenie metodą zapłodnienia in vitro dla mieszkańców województwa lubuskiego w 2022 roku” zostaną zakwalifikowane pary pozostające w związku małżeńskim lub partnerskim, które spełniają następujące kryteria:
• zamieszkują i są zameldowane na pobyt stały na terenie województwa lubuskiego,
• nie mogą zrealizować przez ponad rok planów rozrodczych metodą naturalną,
• wiek kobiety mieści się w przedziale 20-40 lat według rocznika urodzenia,
• spełniają ustawowe warunki podjęcia terapii metodą zapłodnienia pozaustrojowego w ramach dawstwa partnerskiego lub innego niż partnerskie lub przystąpienia do procedury dawstwa zarodka.
Z procedury zapłodnienia pozaustrojowego będą mogły skorzystać pary u których wszystkie inne metody leczenia, rekomendowane przez Polskie Towarzystwo Medycyny Rozrodu i Embriologii, zakończyły się niepowodzeniem lub nie ma innych metod leczenia niepłodności. Pacjenci będą kwalifikowani zgodnie z wytycznymi PTMRiE oraz warunkami ustawy o leczeniu niepłodności.

Wysokość wsparcia finansowego

W wojewódzkim budżecie zabezpieczono blisko pół miliona złotych na program leczenia niepłodnych par za pomocą wspomaganego rozrodu. Samorządowa pomoc obejmuje dofinansowanie w wysokości 5 000 zł do części klinicznej i biotechnologicznej procedury in vitro w ramach dawstwa partnerskiego oraz innego niż partnerskie, a także dofinansowanie w wysokości 2 000 zł do części klinicznej procedury adopcji zarodka. Uczestnikom przysługuje możliwość uzyskania wsparcia finansowego do maksymalnie trzech prób procedur w całym okresie trwania wszystkich edycji programu.

Jak zgłosić się do programu?

Mieszkańcy województwa lubuskiego, którzy chcą skorzystać z samorządowego programu dofinansowania do in vitro, mogą zgłaszać się do dowolnej Kliniki Bocian w Poznaniu, Szczecinie, Warszawie, Katowicach oraz w Białymstoku. Należy jednocześnie pamiętać, że liczba miejsc jest ograniczona, dlatego najlepiej nie zwlekać z decyzją i już teraz skontaktować się z kliniką w celu umówienia wizyty kwalifikacyjnej telefonicznie: +48 690000955 lub mailowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie Kliniki Bocian: https://klinikabocian.pl/klinika/dofinansowanie-in-vitro-lubuskie.

Przebieg in vitro

Procedura zapłodnienia pozaustrojowego to najnowocześniejsza metoda leczenia niepłodności, która składa się z kilku etapów. Rozpoczyna ją przeprowadzenie kwalifikacji pary i wykonanie wymaganych badań, zarówno u kobiety, jak i mężczyzny. Pacjentka pod kontrolą lekarza poddawana jest stymulacji mnogiego jajeczkowania, po której następuje punkcja jajników, przeprowadzana w znieczuleniu ogólnym. Po tym etapie w laboratorium embriologicznym dochodzi do zapłodnienia pozaustrojowego i obserwacji rozwoju zarodków. W odpowiednim momencie dochodzi do transferu zarodka do jamy macicy, a także do kriokonserwacji pozostałych zarodków z zachowanym potencjałem rozwojowym i ich bezpieczne przechowywanie. Zamrożone zarodki mogą być w przyszłości transferowane.

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u