Witaminy dla kota - czy Twój pupil ich potrzebuje?

21 czerwiec 2022
Autor:  Artykuł partnera
Witaminy dla kota - czy Twój pupil ich potrzebuje?

Zbilansowana dieta kota powinna zawierać wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Zadajesz sobie pytanie, czy Twój kot potrzebuje dodatkowej suplementacji witamin? Sprawdź!

tabletki dla kota

Zrównoważona dieta ma duży wpływ na zdrowie i dobre samopoczucie kota. Jakie składniki odżywcze powinny się znaleźć w dobrej karmie dla Twojego pupila? W jakich sytuacjach warto podawać kotu suplementy witaminowe? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

mleko dla kociąt

Jakie składniki odżywcze powinny się znaleźć w diecie kota?

Dobra karma dla kota powinna zawierać wszystkie składniki odżywcze, które są niezbędne dla zdrowia i dobrego samopoczucia zwierzaka. Odpowiednio dobrana karma musi być dostosowana m.in. do wieku, poziomu aktywności fizycznej oraz stanu zdrowia kota. W sklepach można znaleźć różne rodzaje karm dla zwierzaków. W ofercie sprzedawców dostępny jest szeroki wybór karm zarówno dla kociąt, jak i dorosłych kotów. Podczas zakupów warto zwrócić szczególną uwagę skład karmy dla kota. Jakie składniki powinny się znaleźć w jego diecie?

  • Białko - jego źródłem w diecie kota są produkty pochodzenia zwierzęcego. Najlepiej wybierać karmy, które składają się w minimum 50% z mięsa
  • Witaminy A, C, D, E, K oraz witaminy z grupy B
  • Tauryna - jej niedobory mogą spowodować u kota szereg problemów zdrowotnych
  • Kwasy tłuszczowe Omega-3 i Omega-6 - organizm kota potrzebuje ich do zachowania odporności i prawidłowego trawienia

Witaminy dla kota - kiedy są potrzebne?

Jeśli dieta kota jest odpowiednio zbilansowana, dodatkowa suplementacja witamin zwykle nie jest potrzebna. Warto wiedzieć, że nadmiar witamin może być dla kota równie szkodliwy jak ich niedobór. W niektórych sytuacjach podawanie kotu witamin jest jednak konieczne. Dzieje się tak np. w przypadku kotów starszych, osłabionych chorobą i po różnego rodzaju zabiegach. Suplementacja witamin jest także potrzebna, gdy zwierzę jest karmione jedzeniem domowym lub w oparciu o dietę BARF, której głównym składnikiem jest surowe mięso. Witaminy dla kota są również zalecane ciężarnym i karmiącym kotkom. Zanim zaczniesz suplementację pamiętaj, aby nigdy nie podawać kotu suplementów witaminowych na własną rękę. Można to zrobić wyłącznie po konsultacji z lekarzem weterynarii.

Gdzie kupić naturalne witaminy dla kota?

Zastanawiasz się, gdzie kupić wysokiej jakości suplementy diety dla kota? Warto zapoznać się z ofertą sklepów zoologicznych online. Znajdziesz tam nie tylko szeroki wybór kocich suplementów diety, ale także probiotyk dla kota czy mleko dla kociąt.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u