Jaką kancelarię adwokacką wybrać?

28 czerwiec 2022
Autor:  Artykuł partnera
Jaką kancelarię adwokacką wybrać?

Prowadzenie spraw to nie serial prawniczy, a wyreżyserowana fikcja zwykle jest daleka od rzeczywistości, z jaką mierzą się prawnicy. Dlatego też niełatwo trafić do dobrej kancelarii, zaangażowanej w słusznej sprawie. Życie to nie film i jest bardziej skomplikowane, tym bardziej w procesie sądowym. Dlatego warto przeczytać poniższą lekturę, aby zdobyć wiedzę, na co zwracać uwagę przy wyborze kancelarii adwokackiej.

Doświadczenie, doświadczenie i jeszcze raz doświadczenie

Grupa adwokatów czy radców prawnych powinna mieć w swoich szeregach ludzi bardzo doświadczonych, prowadzących wiele spraw. Im więcej doświadczenia, tym lepiej. Oczywiście powiew świeżości w postaci młodych prawników czy aplikantów jest ważny, ale lepiej, żeby nie mieli dużo wspólnego stricte w prowadzeniu naszej sprawy. Doświadczeniem adwokat buduje swoją pozycję i jeśli kancelaria zatrudnia dużo takich osób, to wygranie skomplikowanej sprawy jest bardziej prawdopodobne, bo nie zaskoczy ich żadna sytuacja. Trzeba uważać na kancelarie rosnące jak grzyby po deszczu, na przykład w sprawach frankowiczów. Ze względu na minimalne doświadczenie ich wiarygodność jest bardzo dyskusyjna i lepiej je omijać szerokim łukiem.

Adekwatna specjalizacja rzecz jasna i konieczna

Kancelarie prawne w Polsce zaczynają się specjalizować, czyli na przykład jedna zajmuje się głównie sprawami karnymi, a druga spadkowymi. Jest to dobry kierunek, dlatego że jeśli jest za dużo różnych spraw podejmowanych w kancelarii, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że wyniki w wygrywaniu procesów będą gorsze. Rozdrobnienie na wielu płaszczyznach, zamiast skupienia się na paru głównych, uniemożliwia zdobywanie konkretnego doświadczenia. Dlatego warto wybierać kancelarię pod konkretną specjalizację. Wynika ona oczywiście ze specjalizacji samych pracujących tam adwokatów. Na koniec należy się upewnić, czy adwokat prowadzący naszą sprawę specjalizuje się w niej.

Kancelaria przyjazna dla człowieka

Oprócz profesjonalizmu zawodowego ważne są tzw. kompetencje miękkie. Są różne sprawy, niektóre bardzo dotykające wnętrza osoby proszącej o pomoc. Tu są prawdziwe emocje, dlatego klient ma prawo być dobrze traktowany. Kultura osobista, odpowiednie zachowanie, bezpośredni kontakt to są wyznaczniki dobrej kancelarii. Osoba musi wiedzieć, jak przebiega etap przygotowania do procesu, powinna być w ścisłym kontakcie z prowadzącym sprawę.

Wiele czynników sprawia, czy wygramy sprawę, czy nie. Czasem jest to łut szczęścia, ale lepiej nie liczyć tylko na niego, a na dobrą kancelarię. Podstawa to doświadczenie i odpowiednia specjalizacja. Powinniśmy czuć profesjonalizm od ludzi, którzy się nami zajmują. Takie poczucie zapewnia kancelaria adwokacka Zielona Góra.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u