Niski stan Odry w Lubuskiem. Kursuje tylko jeden z czterech promów

29 czerwiec 2022
Autor: 
Niski stan Odry w Lubuskiem. Kursuje tylko jeden z czterech promów Redakcja

W województwie lubuskim nie kursują trzy promy na Odrze. Obecnie działa tylko przeprawa w Połęcku, ale z ograniczeniami. Powodem jest niski stan Odry.

Upały dają się nam we znaki już od kilku dni. Brak opadów deszczu w Lubuskiem spowodował, że przez niski stan Odry nie mogą funkcjonować promy w Milsku, Pomorsku oraz Brodach.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że stan wody w rzece wynosi obecnie 104 cm (Cigacice) oraz 117 cm (rejon miejscowości Nietków). Tylko w ciągu ostatnich dwóch dni woda spadła w tych miejscach o około 30 centymetrów.

Mimo niskiego stanu rzeki Odra w regionie cały czas kursuje prom w Połęcku. Działa on jednak z ograniczeniami, czyli zabiera mniej pojazdów niż zwykle. Ponadto w niektórych momentach może on całkowicie wstrzymać kursy przez rzekę.

Niski stan Odry to problem dla kierowców

Nieczynne przeprawy promowe to spora udręka dla kierowców. Teraz nie pozostaje im nic innego niż nadkładanie drogi. Dla niektórych oznacza to wydłużenie podróży nawet o 20 czy 30 kilometrów.

Kiedy promy w Brodach, Milsku i Pomorsku ruszą ponownie? Wszystko zależy od stanu rzeki, ale prognozy zapowiadają niestety dalsze spadki wody w Odrze.

Przeczytaj też: Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani w Zielonej Górze i okolicach. Wystarczyło tylko kilka godzin


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u