Ekstrakt z zielonej herbaty - poznajcie jego prozdrowotne właściwości

09 sierpień 2022
Autor:  Artykuł partnera
Ekstrakt z zielonej herbaty - poznajcie jego prozdrowotne właściwości

Zielona herbata jest niewątpliwie niezwykle smaczna, jednak warto zauważyć, że jest czymś więcej niż tylko pysznym napojem. Otóż liście zielonej herbaty skrywają świetne i cenne właściwości, które wspomagają prawidłowe działanie organizmu człowieka.

Ekstrakt z zielonej herbaty - prozdrowotne właściwości

Napar z zielonej herbaty jest niezwykle smaczny. Jednak warto zauważyć, że ekstrakt zawiera garbniki, alkaloidy, ale też witaminy z grupy B czy też A, E i witaminę C. Ekstrakt z zielonej herbaty jest też bogaty w polifenole. Dzięki temu ma tak wiele właściwości zdrowotnych i wpływa na pracę wielu narządów. Wspomaga też organizm w stanach zapalnych. Wymiatanie wolnych rodników wpływa na zdrowy tryb życia, wzmacnia też naczynia krwionośne. Działanie antyoksydacyjne zostało udowodnione. Dzięki temu pijąc regularnie zieloną herbatę można uporać się ze stanami zapalnymi oraz stresem oksydacyjnym. Zastosowanie ekstraktu z zielonej herbaty pomaga w ochronie komórek właśnie przed skutkami stresu oksydacyjnego. W ten sposób zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych. Zielona herbata wspomaga też odchudzanie i rzeczywiście doceniana jest na całym świecie. Oczywiście poza spożywaniem ekstraktu należy prowadzić zdrowy styl życia. Dzięki temu odchudzanie może przebiegać w sposób bezpieczny. Suplement diety ekstrakt z zielonej herbaty działa na różne choroby. Zmniejsza choćby ryzyko Alzheimera. Herbata zielona może pogarszać wchłanianie żelaza, ze względu na zawartą w niej kofeinę, dlatego w przypadku małych dzieci jej spożycie jest zabronione. Ekstrakt z zielonej herbaty należy trzymać w miejscu niedostępnym dla najmłodszych. Koniecznie w suchym miejscu i temperaturze pokojowej.

Zielona herbata - zdrowy suplement diety

Kofeina zawarta w zielonej herbacie dodaje energii, ale też pomaga blokować działanie adenozyny. Jednocześnie zwiększa poziom adrenaliny i aktywność neuroprzekaźników takich jak dopamina czy noradrenalina. Właściwości ekstraktu z zielonej herbaty są naprawdę dobre. Należy tutaj zauważyć, że poprawia on funkcjonowanie mózgu czy ma właściwości bakteriobójcze. Wspomaga też organizm w walce z wolnymi rodnikami i wpływa pozytywnie na utratę masy ciała. Ekstrakt z zielonej herbaty jest jednym z nielicznych suplementów, który wspomaga organizm w redukcji poziomu cholesterolu. Do tego zmniejsza ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego. Oczywiście trzeba pamiętać, że ekstrakt nie może być traktowany jako zamiennik zbilansowanej diety. Warto jeszcze zwrócić uwagę na działanie flawonoidów, które mają działanie antyoksydacyjne. Nie należy przekraczać jednak zalecanej dziennej porcji. Nie należy stosować ekstraktu w przypadku kobiet w ciąży, ale karmienie piersią jest także przeciwwskazaniem. Polifenole uszczelniają naczynia krwionośne i wykazują silne działanie przeciwnowotworowe. Wpływają też na zwiększenie odporności. Ekstrakt z zielonej herbaty należy spożywać najlepiej po posiłku. Spożywanie zielonej herbaty jest częścią zdrowego trybu życia. Nie przekraczaj zalecanej dziennej porcji. Napar z zielonej herbaty polecany jest także dla osób z nadciśnieniem, ale i na diecie, gdyż wpływa na rozbicie komórek tłuszczowych. Nie bez znaczenia jest celuloza mikrokrystaliczna, dzięki której zielona herbata dłużej zachowuje świeżość. Warto jeszcze zwrócić uwagę na stearynian magnezu. To substancja przeciwzbrylająca i wiążąca. Jeżeli zależy Wam na redukcji masy ciała, to taki suplement diety pomoże Wam osiągnąć cel. Często suplementy diety są zalecane także dla osób zmagających się z problemami trawiennymi i choć ekstrakt nie może być zamiennikiem zróżnicowanej diety, to warto spożywać go regularnie. Ekstrakt z zielonej herbaty wpływa na proces niszczenia wolnych rodników i na metabolizm tłuszczów. Należy stosować się do etykiety, na której umieszczona jest informacja, jaka jest zalecana dzienna porcja.

Suplementy diety - dlaczego ekstrakt z zielonej herbaty jest zalecany?

Zielona herbata jest zdrowa. Należy jednak pamiętać, by produkt stosowany był według zaleceń producenta. Musi być też przechowywany w sposób niedostępny dla dzieci. Doskonałym wyborem może być ekstrakt z zielonej herbaty OstroVit, który jest stosowany chętnie na odchudzanie. Zielona herbata może być także stosowana w przypadku osób zmagających się z dużym stresem. Możecie wybrać ekstrakt w kapsułkach albo proszku. Pamiętajcie jednak, że nie jest to substytut zróżnicowanej diety. Nie powinien być też stosowany z innymi suplementami. Ekstrakt z liści zielonej herbaty zalecany jest też dla osób ze zbyt niskim ciśnieniem. Camellia sinensis jest też bogatym źródłem katechiny, dlatego ten suplement diety może być też stosowany dla zachowania młodości, ale i w przypadku osób zmagających się z problemem silnie przetłuszczających się włosów. Zatem zaleca się picie zielonej herbaty nie tylko dlatego, że green tea jest smaczna, ale też dlatego, że zwalcza wolne rodniki.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u