Szprotawa: Za chwilę rusza Festiwal Ziemia i Pieśń. Weź udział w konkursie

24 sierpień 2020
Szprotawa: Za chwilę rusza Festiwal Ziemia i Pieśń pixabay.com

W najbliższy weekend przy Szprotawskim Domu Kultury będzie kolorowo i śpiewnie, a to za sprawą 28 Festiwalu Grup Śpiewaczych "Ziemia i Pieśń".

Tegoroczna edycja odbędzie się pod reżimem sanitarnym, ale jak zawsze będzie radośnie. Wystąpi w niej 28 zespołów z 8 województw. Przeglądom śpiewaczym towarzyszyć będzie wiele atrakcji, nie będzie zaś tradycyjnego korowodu ulicami miasta.

28 Festiwal podzielony jest na trzy strefy: I koncertową (park SzDK), II wystawców i rękodzielników (plac przed budynkiem SzDK) oraz III animacyjną („Park Dinozaurów” obok SzDK). Strefa dla publiczności jest wydzielona i ma ograniczoną ilość miejsc, nie posiada miejsc siedzących, dlatego warto zabrać ze sobą swoich  kocyków, leżaczków, krzesełek, itp. W strefie animacyjnej w poszczególnych zajęciach jednocześnie, będzie mogła wziąć udział określona ilość dzieci. Wszystkie strefy posiadają regulaminy i są przygotowane zgodnie z zaleceniami GIS.

Festiwal „Ziemia i Pieśń” to przede wszystkim kultywowanie tradycji poprzez śpiew, muzykę i piękne stroje. Pierwszy koncert przeglądowy rozpocznie się w sobotę o godzinie 10.00, wystąpią zespoły z woj. lubuskiego i dolnośląskiego. Drugi planowany jest o godzinie 15.30 gdzie wystąpią pozostałe zespoły. W tym samym czasie najmłodszych zapraszamy do strefy animacyjnej. Tu czekać na nich będą animatorzy SzDK, warsztaty plecionkarskie z pracownią „ARTEX” oraz Wioska Słowian z warsztatami czerpania papieru, robienia masła i innymi atrakcjami. Wszystkich do strefy wystawców i rękodzielników. Można będzie podziwiać i zakupić ciekawe dzieł rąk ludzkich, a także posmakować potraw przygotowanych przez sołectwa naszej gminy.

Wystawa "Ziemia i Pieśń – jak to się zaczęło?”- przegląd wszystkich lat, zainstalowana zostanie w przestrzeni miasta- w okolicach SzDK.

Na terenie całego Festiwalu obowiązują zasady bezpieczeństwa związane z COVID – 19. W strefie koncertowej, obowiązuje zasłanianie ust i nosa, zachowanie dystansu społecznego oraz pozostawienie informacji kontaktowych - najlepiej imię i nazwisko z nr tel. przynieść zapisane i wrzucić przed wejściem na teren parku do specjalnie przygotowanej do tego celu skrzynki, lub wypełnić na miejscu przed wejściem. Informacje te, zgodnie z RODO zostaną zniszczone po 14 dniach lub przekazane do PSSE w przypadku wykrycia zarażenia COVID-19.

Plakat konkurs

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u