Skok za jedno piwo

08 sierpień 2016
Autor: 
Pixabay

Skoczek w dal Bob Beamon postawi atletom za pokonanie jego "doskonałego skoku" jedno piwo, naturalny wybór mistrzów.

NOWY JORK, 8 sierpnia 2016 /PRNewswire/ - Posiadacz jednego z najdłużej obowiązujących rekordów świata - Bob Beamon, wzywa wszystkich skoczków w dal do pokonania swego rekordu w tym miesiącu. Skoczek cierpliwie poczeka … i jeżeli zostanie pokonany, postawi zwycięzcy mocne orzeźwiające piwo, czyli idealny napój dla uczczenia wielkich osiągnięć życiowych, napój stanowiący część zdrowego zrównoważonego stylu życia, oczywiście, jeżeli pije się go z umiarem. Stawka ta jest jeszcze bardziej odpowiednia ze względu na to, że 5 sierpnia 2016 r. - dzień uroczystego otwarcia, całkiem przypadkowo przypada na Międzynarodowy Dzień Piwa.

Dlaczego nagrodzić zwycięzcę piwem? Piwo i sport łączy coś mocniejszego, niż większość ludzi sobie wyobraża. Nie służy tylko do świętowania zwycięstw na całym świecie, ale napój ten może stanowić część zrównoważonego stylu życia, jeżeli pije się go z umiarem. Piwo produkuje się z naturalnych składników i jest wynikiem naturalnego procesu fermentacji. Uważa się go też za część diety śródziemnomorskiej, jednej z najzdrowszych diet świata.

"Po intensywnej sesji treningowej mam ochotę na piwo jako smakołyk - powiedział Beamon. - Piwo wypite z przyjemnością z przyjaciółmi było i wciąż jest jedną z prawdziwych przyjemności życia".

Prawie 50 lat temu, w 1968 r., Bob Beamon pokonał rekord skoku w dal, osiągając wysokość 8,9 metrów. "Doskonały skok", jak go później ochrzczono, stał się przedmiotem pochwał w świecie sportu i wyznaczono go jednym z pięciu największych momentów sportowych XX wieku. W tamtych czasach nie istniał nawet odpowiedni przyrząd optyczny do pomiaru skoku o takiej długości, co zmusiło funkcjonariuszy do odręcznego pomiaru.

Od tej pory sportowcy starali się pokonać jego rekordu co 4 lata, jednak nikomu się to nie udało. Beamon, znudzony już posiadaniem rekordu, postawił wyzwanie za pomocą wideo, w którym wzywa skoczków w dal do pokonania swego rekordu i skorzystania z nagrody: wypicia piwa z jednym z najlepszych sportowców wszechczasów.

Beamon zwraca się do kolegów sportowców, by jakiś czempion zdetronizował jego rekord, a on mógł w końcu przejść na emeryturę. Zwycięzca dołączy do szeregów wielu sportowców i obywateli, którzy świętowali swe zadziwiające wyczyny, odpoczywając z piwem oraz ostatecznie pokona "doskonały skok". Wideo nagrane przez Boba dostępne jest tutaj.

O kampanii "Kochamy piwo"

Kampania "Kochamy piwo" to niezależne od marki starania na rzecz rozpowszechnienia historii i ciekawostek związanych z piwem, w celu łączenia ludzi i promowania zrównoważonego stylu życia. Inicjatywa ta, wspierana przez AB-InBev, ma na celu pokazać, jak piwo może stać się elementem zrównoważonego stylu życia. Kampania "Kochamy piwo" przypomina wszystkim, że piwo to napój dla dorosłych, który wymaga odpowiedzialnego oceniania i konsumpcji.

Źródło: AB-InBev

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

 • Po medal dla Nadii (ZDJĘCIA)

  Po medal dla Nadii (ZDJĘCIA)

  Kamila była zdrową kajakarką. Po wypadku komunikacyjnym usiadła na wózek. Teraz jako zawodniczka zielonogórskiego STARTu pojedzie do Rio na paraolimpiadę. W czwartek, 25 sierpnia marszałek województwa Elżbieta Polak odprawiała paraolimijczyków i obiecała wynagrodzenie za medale.

 • W czwartek pożegnanie lubuskich paraolimpijczyków!

  W czwartek pożegnanie lubuskich paraolimpijczyków!

  18 zawodników z województwa lubuskiego będzie walczyć w Rio de Janeiro o medale igrzysk paraolimpijskich.

 • Do Rio za naszymi

  Do Rio za naszymi

  Z Zielonej Góry wyjechali dziś po godz. 12.00. Przed nimi droga do Berlina, dwie godziny lotu do Rzymu, dwanaście godzin lotu do Rio de Janeiro i... czas kibicowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u