Trzy lubuskie medale w Tokio

03 sierpień 2021
Trzy lubuskie medale w Tokio Adobe Stock

Tych nazwisk nie wypada nie znać - Tadeusz Michalik, Anna Puławska i Karolina Naja to dzisiejsi lubuscy medaliści Igrzysk Olimpijskich.

Anna Puławska z AZS AWF Gorzów oraz Karolina Naja była kajakarka gorzowskiego klubu zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w kajakarskiej konkurencji K2 na 500 metrów.

Nasze reprezentantki płynęły ze skrajnego 8. toru. Biało-Czerwone rewelacyjnie rozpoczęły wyścig, wyszły na drugą pozycję i zdołały ją utrzymać do samego końca wyścigu. Wygrały Nowozelandki a na trzecim miejscu uplasowały się Węgierki.

Dla Karoliny Nai jest to trzeci medal igrzysk olimpijskich w karierze. Dwa poprzednie były brązowe - w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016).

Kilka godzin po zwycięstwie kajakarek brąz wywalczył Tadeusz Michalik.

Lubuszanin w zapaśniczym pojedynku o trzecie miejsce w kategorii do 97 kg stylem klasycznym pokonał Węgra Alexa Gergo Szoke.

Tadeusz Michalik urodził się we wsi Jasieniec pod Świebodzinem. Karierę rozpoczął w klubie Orlęta Trzciel. Na koncie ma wiele sukcesów m.in. medale mistrzostw Polski i Europy. Najważniejszy krążek do kolekcji dołożył dzisiaj, zostając brązowym medalistą igrzysk olimpijskich. W świetnym stylu wygrał pojedynek o trzecie miejsce, nie dając szans rywalowi. Pokonał Węgra 10:0! Jest to krążek historyczny. Dość powiedzieć, że z ostatniego, polskiego medalu w zapasach w kategorii ciężkiej mogliśmy się cieszyć ponad 20 lat temu.

Kolejne medale dorzuciły dziś: Anita Włodarczyk - złoto i Malwina Kopron - brąz w rzucie młotem.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u