Trzy lubuskie medale w Tokio

03 sierpień 2021
Autor:
Trzy lubuskie medale w Tokio Adobe Stock

Tych nazwisk nie wypada nie znać - Tadeusz Michalik, Anna Puławska i Karolina Naja to dzisiejsi lubuscy medaliści Igrzysk Olimpijskich.

Anna Puławska z AZS AWF Gorzów oraz Karolina Naja była kajakarka gorzowskiego klubu zdobyły srebrny medal igrzysk olimpijskich w kajakarskiej konkurencji K2 na 500 metrów.

Nasze reprezentantki płynęły ze skrajnego 8. toru. Biało-Czerwone rewelacyjnie rozpoczęły wyścig, wyszły na drugą pozycję i zdołały ją utrzymać do samego końca wyścigu. Wygrały Nowozelandki a na trzecim miejscu uplasowały się Węgierki.

Dla Karoliny Nai jest to trzeci medal igrzysk olimpijskich w karierze. Dwa poprzednie były brązowe - w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016).

Kilka godzin po zwycięstwie kajakarek brąz wywalczył Tadeusz Michalik.

Zuchwała kradzież w sklepie, wszystko widać na nagraniu

Lubuszanin w zapaśniczym pojedynku o trzecie miejsce w kategorii do 97 kg stylem klasycznym pokonał Węgra Alexa Gergo Szoke.

Tadeusz Michalik urodził się we wsi Jasieniec pod Świebodzinem. Karierę rozpoczął w klubie Orlęta Trzciel. Na koncie ma wiele sukcesów m.in. medale mistrzostw Polski i Europy. Najważniejszy krążek do kolekcji dołożył dzisiaj, zostając brązowym medalistą igrzysk olimpijskich. W świetnym stylu wygrał pojedynek o trzecie miejsce, nie dając szans rywalowi. Pokonał Węgra 10:0! Jest to krążek historyczny. Dość powiedzieć, że z ostatniego, polskiego medalu w zapasach w kategorii ciężkiej mogliśmy się cieszyć ponad 20 lat temu.

Kolejne medale dorzuciły dziś: Anita Włodarczyk - złoto i Malwina Kopron - brąz w rzucie młotem.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.