Trzymali kciuki za złoto (ZDJĘCIA)

16 sierpień 2016
Autor: 

Kajakarki: Karolina Naja i Beata Mikołajczyk zdobyły dziś brązowy medal na olimpiadzie w Rio, w finale konkurencji K2 na 500 m. W ośrodku w Lubiewicach Karolinie – zawodniczce Gorzowskiego klubu AZS AWF, kibicowali koledzy oraz trener kajakarki.

Były emocje, łzy wzruszenia i okrzyki radości. W ośrodku STILON, gdzie trenuje Karolina, zebrali się jej znajomi kajakarze i oglądali zmagania gorzowskiej zawodniczki, która wraz z Beatą Mikołajczyk, zdobyła dziś brązowy medal na dystansie 500 m.

- Naja znaczy kobra. To waleczna dziewczyna, zrównoważona i pracowita – mówi trener Karoliny – Marek Zahara i dodaje, że był to fantastyczny bieg, a dziewczyny popłynęły jak mogły najlepiej. Brąz na olimpiadzie to ogromny sukces. Karolina jest w dobrej formie i walczy zawsze do końca. Kajakarstwo to rudny sport, wymagający wielu wyrzeczeń i pracy.

Katarzyna Szewczyk, oglądając zmagania swojej koleżanki, nie kryła łez wzruszenia:

- Dla mnie to znaczy bardzo wiele. Ja wierzyłam, że będzie złoto. Jest brąz i serce pęka z dumy. Naja dla mnie jest ideałem sportowca. Karolina jest wspaniałym człowiekiem. Wie, kiedy co powiedzieć, wspiera nas i dodaje otuchy. Dziewczyny: Karolina i Beata idealnie się dobrały. To świetny team.

Anna Puławska trenowała z Karoliną w kadrze olimpijskiej:

- Mogłam poczuć ten smak olimpijskiego zgrupowania, atmosferę przygotowań. Przez cztery lata zawodnicy szkolą z myślą, że jest to trening do najważniejszej imprezy w ich karierze. Karolina jest cudowna i wierzy w innych. Jest moim autorytetem.

Karolina Naja to silna zawodniczka. Jak mówią jej koledzy, jest pracowita, nie poddaje się, wspiera innych, ale umie pokazać też swój temperament.

- Naja potrafi zajść za skórę – mówi Wiktor Głazunow i dodaje, że Karolina jest świetnym sportowcem, autorytetem dla wielu innych zawodników. Kiedy trzeba podniesie na duchu i poda pomocną dłoń. Każdy z nas liczył na złoto, ale brąz to także świetne osiągniecie. Jest medal z Rio.

Karolinę Najdę wraz z Beatą Mikołajczyk, Martą Walkiewicz i Edytą Dzieniszewską będziemy mogli oglądać w sobotę 20 sierpnia w finale K4 na 500 m.

 • Odpalili race na stadionie żużlowym. Dostali grzywnę w wysokości 1,8 tys. złotych oraz zakazy stadionowe

  Odpalili race na stadionie żużlowym. Dostali grzywnę w wysokości 1,8 tys. złotych oraz zakazy stadionowe

  Zielonogórscy policjanci ustalili i zatrzymali sześciu stadionowych chuliganów, którzy podejrzani są o wniesienie i odpalenie rac na meczu żużlowym 28 lipca. Mężczyźni usłyszeli zarzuty, zostali oddani pod dozór Policji i mają orzeczone zakazy stadionowe.

 • Derby Ziemi Lubuskiej już za nami. Policja: nie obyło się bez incydentów (ZDJĘCIA)

  Derby Ziemi Lubuskiej już za nami. Policja: nie obyło się bez incydentów (ZDJĘCIA)

  Za nami kolejne żużlowe Derby Ziemi Lubuskiej. Niestety nie obyło się bez incydentów. Policjanci zatrzymali trzy osoby, a dwie kolejne zostały przewiezione do izby wytrzeźwień.

 • Świebodzin: Pseudograficiarze w rękach policji. Fani klubu sportowego "tworzyli" w nocy (ZDJĘCIA)

  Świebodzin: Pseudograficiarze w rękach policji. Fani klubu sportowego "tworzyli" w nocy (ZDJĘCIA)

  W ciągu jednej nocy pseudograficiarze ze Szczecina postanowili pokazać swoje przywiązanie do rodzimego klubu sportowego na ulicach Świebodzina. Spreyami pomazali oni elewację kilku budynków oraz wiatę na wózki przy jednym z marketów. Teraz grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

 • Nowy szlak kajakowy. Szprotawa zaprasza na niezapomniane wrażenia (FILM)

  Nowy szlak kajakowy. Szprotawa zaprasza na niezapomniane wrażenia (FILM)

  Od czerwca br. mieszkańcy jak i turyści mogą korzystać z wybudowanych przystani kajakowych i infrastruktury odpoczynkowo-piknikowej przy rzece Szprotawa. Przystanie składają się z pomostów stałych drewnianych wraz z pokładami lub schodami zejściowymi oraz rynnami do opuszczania kajaków.

 • Falubaz z kibicami (ZDJĘCIA)

  Falubaz z kibicami (ZDJĘCIA)

  Letni Piknik z Falubazem to już tradycja. W tym roku kibice zielonogórskiej żużlowej drużyny mogli spotkać się, porozmawiać, zdobyć autograf w niedzielne popołudnie 9 lipca w Mostkach. Podobnie jak podczas zeszłorocznych pikników frekwencja dopisała.

 • Lubuski policjant Mistrzem Polski

  Lubuski policjant Mistrzem Polski

  Systematyczny i nieustępliwy - takimi słowami można opisać policjanta ze Świebodzina, mł. asp. Przemysława Perczyńskiego. Wywalczył on wraz z drużyną Mistrzostwo Polski w Kata Kobudo Synchronicznym. Organizowane przez Międzynarodową Federację Sztuk Walki IMAF Polska zawody w Nowem nad Wisłą potwierdziły jego nieprzeciętne umiejętności i formę, gdyż złoty medal przywiózł do domu już po raz drugi z rzędu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u