Piotr Protasiewicz ogłosił, że to jego ostatni żużlowy sezon!

02 maj 2022
Piotr Protasiewicz ogłosił, że to jego ostatni żużlowy sezon! Redakcja/Archiwum

Piotr Protasiewicz to legenda Falubazu Zielona Góra. Dziś został wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Żużlowiec ogłosił także koniec swojej żużlowej kariery!

W poniedziałek, 2 maja w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wprowadzenia Piotra Protasiewicza do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski. Nazwisko 47-letniego żużlowca z Zielonej Góry dołączyło do grona wybitnych sław czarnego sportu, takich jak: Andrzej Huszcza, Marek Cieślak, Zenon Plech, Jarosław Hampel, Roman Jankowski, Antoni Woryna, Paweł Waloszek, Tomasz Gollob czy Andrzej Wyglenda.

Piotr Protasiewicz licencję żużlową zdał 7 maja 1991 roku. W swojej żużlowej karierze zdobył 4-krotnie mistrzostwo świata w drużynie oraz 12-krotnie mistrzostwo Polski. W 1996 roku został indywidualnym mistrzem świata juniorów na zawodach w Olching. Trzy lata później w 1999 roku PePe zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski. 

Zakończenie żużlowej kariery Piotra Protasiewicza

Podczas uroczystość wprowadzenia do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski, Piotr Protasiewicz ogłosił, że to jego ostatni żużlowy sezon w karierze. Kapitan Falubazu Zielona Góra odchodzi na zasłużoną emeryturę! Dziękujemy za te wszystkie wspaniałe lata!

Czytaj także - Pijany rzucił butelką w autobus w Gorzowie. Rozbita szyba raniła 14-latkę


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Miłosz Balcerzak

Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u