Porażka Falubazu na wyjeździe. Zielonogórzanie przegrali ze Start Gniezno 46:44!

24 lipiec 2022
Autor: 
Porażka Falubazu na wyjeździe. Zielonogórzanie przegrali ze Start Gniezno 46:44! Redakcja/Archiwum

Stelmet Falubaz Zielona Góra przegrywa na wyjeździe z ostatnią drużyną w tabeli eWinner 1. Ligi Aforti Start Gniezno! 

W niedziele, 24 lipca punktualnie o godzinie 14 na stadionie żużlowym w Gnieźnie rozpoczęły się zmagania Aforti Start Gniezno ze Stelmet Falubaz Zielona Góra. Faworytami spotkania była drużyna gości z Zielonej Góry. Niestety oczekiwania zostały brutalnie zweryfikowane w ostatnim biegu!

Falubaz Zielona Góra pojechał swój ostatni mecz w rundzie zasadniczej. Drużyna zielonogórzan rywalizowała z Aforti Start Gniezno, najsłabszą drużyną w tabeli eWinner 1. Ligi. Był to mecz rewanżowy, poprzednio na W69 w Zielonej Górze drużyny zremisowały. 

Spotkanie w Gnieźnie od początku zapowiadało się bardzo ciekawie. Poziom był niezwykle wyrównany, jednak przez większą część meczu na prowadzeniu był Stelmet Falubaz Zielona Góra. Sytuacja odwróciła się po 11. biegu, wówczas na prowadzenie wyszli gospodarze.

Przed biegami nominowanymi Falubaz przegrywał ze Start Gniezno 40:38. W 14. biegu drużyna zielonogórzan zwyciężyła 5:1, tym samym goście prowadzili dwoma punktami. Niestety w ostatnim biegu mimo prób Max Fricke nie dał rady wyprzedzić Jepsena Jensena i gospodarze wygrali 5:1. 

Ostatecznie Aforti Start Gniezno wygrało ze Stelmet Falubaz Zielona Góra 46:44, w dwumeczu 91:89. 

Falubaz Zielona Góra kończy rundę zasadniczą na drugim miejscu. Pierwszą pozycję zajmuje obecnie Polonia Bydgoszcz. W ćwierćfinale zielonogórzanie zmierzą się z drużyną z Łodzi. 

Czytaj także - Tragedia na trasie ultramaratonu kolarskiego w Lubuskiem. Nie żyje 53-latek!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u