Falubaz Zielona Góra. Są zmiany we władzach spółki po braku awansu do PGE Ekstraligi

06 październik 2022
Autor: 
Falubaz Zielona Góra. Są zmiany po braku awansu do PGE Ekstraligi Redakcja

Stelmet Falubaz Zielona Góra nie awansował do PGE Ekstraligi. Pokłosiem tego jest rezygnacja dwóch osób ze spółki ZKŻ SSA. Obecnie rządzi nią tylko prezes.

- Mogę potwierdzić, że cały zarząd Stelmet Falubazu Zielona Góra podał się po ostatnim meczu do dyspozycji i - jak sądzę - niedługo zostanie zmieniony. To honorowe zachowanie, bo nie udało się zrealizować celu, jakim był szybki powrót do PGE Ekstraligi. W tym momencie nie ma murowanego kandydata na stanowisko prezesa, a zdajemy sobie sprawę, że sama zmiana dla zmiany nie ma sensu - mówił w rozmowie z WP Sportowefakty, prezydent Zielonej Góry, Janusz Kubicki.

Falubaz wydał komunikat, zrezygnowały już dwie osoby

Zielonogórski Klub Żużlowy Sportowa Spółka Akcyjna umieściła już specjalny komunikat dotyczący zmian we władzach spółki. I tak rezygnację z pełnionych funkcji złożyli Przewodniczący Rady Nadzorczej Stanisław Bieńkowski oraz członek zarządu spółki Monika Zapotoczna.

– Już rok temu, po spadku uważaliśmy, że nasza rezygnacja to właściwy krok, ale jednocześnie poczucie obowiązku wobec klubu było silniejsze. Przez cały sezon wspólnie pracowaliśmy, by spółka działała na stabilnym poziomie, by zapewnić zawodnikom jak najlepsze warunki do realizacji głównego celu, czyli awansu do PGE Ekstraligi. To się niestety nie udało, więc czas na zmiany. Jednocześnie chcemy podkreślić, że spółka funkcjonuje bez przeszkód i na poziomie zapewniającym walkę o najwyższe cele. Życzymy tego sukcesu Falubazowi w nowym sezonie. Dziękujemy za współpracę Radzie Nadzorczej, Prezesowi i pracownikom klubu - komentują.

Obecnie klubem kieruje samodzielnie prezes Wojciech Domagała. Jednocześnie w porozumieniu z akcjonariuszami spółki zwołał on na piątek, 14 października, Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy ZKŻ SSA, które ma zdecydować "o dalszym sposobie działania".

Przeczytaj też: Zmagania pilotów na lotnisku w Zielonej Górze. Lądowali precyzyjnie, co do centymetra (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u