13 październik 2022
Autor:
Kapitalna wygrana Enea Zastal BC Zielona Góra na wyjeździe. Toruńskie pierniki "schrupane"! Redakcja/Archiwum

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa na wyjeździe z drużyną Twarde Pierniki Toruń 89:72. To pierwsza i długo oczekiwana wygrana zielonogórzan w sezonie!

Koszykarze z Zielonej Góry po trzech przegranych meczach liczyli na pierwsze ligowe zwycięstwo w Polskiej Lidze Koszykówki. W czwartej kolejce zastalowcy mierzyli się na wyjeździe z drużyną Twarde Pierniki Toruń. Początek sezonu dla zawodników z Torunia był równie nieudany jak dla zielonogórzan - trzy rozegrane mecze i trzy porażki na koncie. Podczas spotkania obie drużyny zaciekle walczyły o pierwsze ligowe zwycięstwo.

Pierwsza kwarta była wyrównana jednak na minimalną korzyść zielonogórzan, gospodarze musieli ciągle gonić wynik. Zawodnicy Oliviera Vidina zdołali prawidłowo przeprowadzić aż cztery zbiórki w ataku - gospodarzom nie udało się to ani razu. W rzutach za trzy punkty lepsi okazali się torunianie, którzy trafili czterokrotnie podczas siedmiu prób. Zielonogórzanom udało się trafić jedynie trzy razy na osiem prób. Po 10 minutach wynik spotkania wynosił 22:24 dla Enea Zastal BC Zielona Góra.

Podczas drugiej kwarty zielonogórzanom udało się odskoczyć na 22-punktowe prowadzenie. Zespół z Torunia popełniał sporo błędów i przewinień. Twarde Pierniki nie mogły zdobyć punktu, kosz zielonogórzan wydawał się być dla nich nieosiągalny. Na domiar złego zawodnicy Miloša Mitrovicia aż osiem razy faulowali. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się 33:55 dla Enea Zastal BC Zielona Góra. Wynik drugiej kwarty 11:31 dla gości.

Po przerwie gospodarze wrócili do gry i zdołali lekko odrobić straty wygrywając tym samym trzecią kwartę 21:14. Torunianom udało się zdobyć punkty z trzech celnych rzutów za trzy, punkty zdobywali także z rzutów osobistych podyktowanych z powodu przewinień zielonogórzan. Przed ostatnią kwartą gospodarze przegrywali 54-69.

W ostatniej kwarcie spotkania na Arenie Toruń zielonogórzanie dbali już tylko o utrzymanie swojego prowadzenia, gra w ataku wyraźnie zwolniła. Drużyna gospodarzy dwoiła się i troiła, żeby odrobić straty. Mimo sporego zaangażowania torunian ostatnia kwarta należała do Zastalu, który wygrał 18:20. Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa całe spotkanie 72:89!

Najwięcej punktów dla zielonogórzan zdobył Dusan Kutlesic - 16, tuż za nim uplasował się Przemysław Żołnierewicz zdobywając 15 punktów.

Kolejne spotkanie Enea Zastal BC Zielona Góra rozegra z MKS Dąbrową Górniczą. Zielonogórzanie podejmą drużynę ze śląska na własnej hali przy ul. Sulechowskiej w Zielonej Górze. Mecz rozpocznie się 23 października o godzinie 19:30.

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..