Nowe miejsce na gastronomicznej mapie województwa Lubuskiego

13 październik 2022
Autor: 
Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego

Nowe miejsce na gastronomicznej mapie województwa Lubuskiego. "Gościniec u Deców" w Karszynie będzie serwował dania z wykorzystaniem produktów regionalnych. Na stole królować będzie dziczyzna.

Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego wspomaga i promuje regionalnych i lokalnych producentów, których w naszym województwie nie brakuje.

- Przykładem smaku, który doceniony został przez polskich smakoszy są produkty, wytwarzane przez właścicieli "Gościńca u Deców" - podkreśla Wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn. - Zostali oni wielokrotnie odznaczeni m.in. Perłą oraz medalem Targów, zdobytym na Targach Smaków Regionów w Poznaniu. Ich produkty znajdują się również na Ministerialnej Liście Produktów Tradycyjnych.

Podczas konferencji Państwo Magdalena i Mirosław Dec oraz Pani Małgorzata Pawlus – właściciele "Gościńca u Deców" podkreślili, że tworząc kartę dań zależało im na sezonowości i świeżości tworząc nieustannie nowe warianty swoich dań.

- Cenimy produkty najwyższej jakości. Działamy lokalnie – współpracujemy z lokalnymi producentami. Osobiście dobieramy dostawców, znamy ich produkty – w myśl zasady, że dobrzy ludzie robią dobre rzeczy. Łączy nas pasja. Stawiamy na swoje pomysły. Stawiamy na jakość.

Marszałek Województwa Lubuskiego Stanisław Tomczyszyn zaznaczył, że smak lubuskich produktów regionalnych doceniany jest w wielu organizowanych konkursach, o czym świadczy duża liczba nagród i odznaczeń przyznawanych lubuskim producentom.

Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego swoimi działaniami stara się propagować wybór produktów regionalnych. Dziczyzna często niedoceniana jest przez odbiorców. Jej wartości odżywcze oraz walory podkreślał podczas konferencji Pan Jacek Banaszek, Łowczy Okręgowy Polskiego Związku Łowiectwa Okręg w Zielonej Górze.

Czytaj także: Dobre bo lubuskie. Pasieka DEBORA nagrodzona (PRZEPIS KULINARNY)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Kontrola przewozu żywności na drogach. W akcji policja, sanepid i nie tylko. Mandaty nawet do 2 tys złotych (ZDJĘCIA)

  Kontrola przewozu żywności na drogach. W akcji policja, sanepid i nie tylko. Mandaty nawet do 2 tys złotych (ZDJĘCIA)

  Wschowscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego we wtorek, 3 lipca, już od samego rana prowadzili działania kontrole na sławskich drogach. Dotyczyły one przewozu produktów żywnościowych. Podczas działań towarzyszyli im przedstawiciele Starostwa Powiatowego, Sanepidu oraz Powiatowego Inspektoratu Weterynaryjnego.

 • Złote Miedziaki przyznane! Lubuski Teatr z nagrodami!

  Złote Miedziaki przyznane! Lubuski Teatr z nagrodami!

  Tegoroczna edycja festiwalu "Oblicza Teatru" przyniosła kolejne, radosne chwile.

 • Lubuska Lista Produktów Tradycyjnych coraz dłuższa!

  Lubuska Lista Produktów Tradycyjnych coraz dłuższa!

  Kolejne dwa lubuskie przysmaki na Liście Produktów Tradycyjnych. Na Listę prowadzoną przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi wpisano: żur z ziołami oraz Kasla-karkówka w kapuście kiszonej. Wnioski złożyło Koło Gospodyń Wiejskich z Kamienia Małego. Obecnie na tej liście znajdują się 64 produkty.

 • Wojskowe Oskary po raz pierwszy dla lekarzy ze 105

  Wojskowe Oskary po raz pierwszy dla lekarzy ze 105

  24 marca w Warszawie rozdano „Buzdygany” – wyjątkową nagrodę, przyznawaną od 23 lat, dla zasłużonych dla Wojska Polskiego. Po raz pierwszy w historii żarskiego szpitala, w tegorocznej czołówce wśród sześciu laureatów z całej Polski, znalazło się dwóch lekarzy 105 Kresowego Szpitala Wojskowego w Żarach.

 • Masz newsa? Podaj dalej!

  Masz newsa? Podaj dalej!

  Masz newsa? Podaj dalej! to konkurs, w którym uczestnicy wysyłają informacje ze swojego regionu, z ważnych, ciekawych wydarzeń, wypadków, pożarów, zdarzeń meteorologicznych... Każdy uczestnik może wysłać dowolną liczbę newsów. Nie mogę być one skopiowane z innych portali oraz periodyków. Zdjęcia muszą być autorstwa uczestnika. Ważne, aby informacje nie dublowały się z tymi podanymi już na naszym portalu.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u