Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa z MKS Dąbrowa Górnicza 94:90 (ZDJĘCIA)

23 październik 2022
Autor:
Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa z MKS Dąbrowa Górnicza Redakcja

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrał na własnej hali z drużyną MKS Dąbrowa Górnicza. Zielonogórzanie ograli Dąbrowian 94:90. To drugie zwycięstwo Zastalu.

Koszykarze Zastalu Zielona Góra od początku tegorocznych rozgrywek Energa Basket Ligi nie zachwycali zbytnio kibiców. Przegrywali mecze i zdobywali najmniej punktów w lidze. Dopiero ostatnio zawodnicy trenera Olivera Vidina zdołali odnieść pierwsze zwycięstwo, gdy pokonali Twarde Pierniki Toruń 89:72. Dziś na własnej hali podjęli oni drużynę MKS Dąbrowa Górnicza, która identycznie ma obecnie na swoim koncie tylko jedną wygraną.

- Do tej pory MKS rozegrał trzy mecze. Na inaugurację wygrał u siebie w derbach, w dwóch następnych spotkaniach Dąbrowianie wracali z przegranymi. Pomimo przegranych nasi rywale pokazali się z bardzo dobrej strony. Energetyczni Amerykanie skutecznie napędzają szybkie ataki drużyny, a Trevonn Bluiett wyrasta na topowego strzelca naszej ligi - napisano na stronie zielonogórskiego klubu w zapowiedzi spotkania.

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa kolejny mecz

Spotkanie w hali CRS w Zielonej Górze rozpoczęło się o godzinie 19:30. Pierwsza kwarta zaczęła się od mocnego uderzenia ekipy z Dąbrowy Górniczej. Z czasem Zielonogórzanie zdołali zbliżyć się do zawodników MKS-u, lecz wynik po 10 minutach spotkania wynosił 20:24.

Barbara Nowacka: Marcin Pabierowski to gwarancja zmiany jakiej potrzebuje teraz Zielona Góra

Na początku drugiej kwarty drużyny szły niemalże łeb w łeb, ale po czterech minutach zawodnikom MKS Dąbrowa Górnicza udało się jednak delikatnie "odjechać". To szczególnie dzięki udanym rzutom za 3 punkty. Zastalowcy próbowali odrobić straty i mieli okazje do zdobycia punktów, ale niestety często rzucali niecelnie. Wynik meczu po pierwszej połowie wynosił 39:49.

Drużyna Enea Zastal BC Zielona Góra miała więcej sytuacji od gości i regularnie atakowała kosz w trzeciej kwarcie. To przyczyniło się do tego, że Zielonogórzanie zdołali zmniejszyć przewagę gości, którzy mimo wszystko nie dawali za wygraną. Ostatecznie z wyniku 39:49 zrobiło się 67:74.

Ostatnia, czwarta kwarta spotkania zdecydowanie należała już do gospodarzy. Było dużo celnych rzutów, a dodatkowo ekipa Zastalu zyskała sporą ilość punktów dzięki rzutom osobistym podyktowanym z powodu przewinień gości. Drużyna MKS Dąbrowa Górnicza próbowała jeszcze bronić wyniku, ale bezskutecznie. I tak mecz zakończył się wygraną Zielonogórzan 94:90.

To druga wygrana Enea Zastal BC Zielona Góra w tegorocznych rozgrywkach Energa Basket Ligi, a jednocześnie pierwsza na własnej hali. Najwięcej punktów dla Zastalu, bo 22, zdobył Bryce Alford. Tuż za nim uplasował się Alen Hadzibegović zdobywając 21 punktów.

Enea Zastal BC Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 94:90 (20:24, 19:25, 28:25, 27:16)

Zastal: Bryce Alford (22), Alen Hadzibegović (21), Jan Wójcik (12), Szymon Wójcik (12), Przemysław Żołnierewicz (9), Kareem Brewton (7), Dusan Kutlesic (6), Sebastian Kowalczyk (5), Aleksandar Zecevic (0)

MKS: Alonzo Verge (27), Martin Krampelj (21), Trevon Bluiett (17), Matthias Tass (10), Marcin Piechowicz (8), Michał Sitnik (7), Patryk Wilk (0), Wiktor Rajewicz (0), Jarosław Mokros (0)

Przeczytaj też: Zielona Góra: Nowy samochód gaśniczy dla OSP Sucha. "Marzenia się spełniają" (ZDJĘCIA)

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.