Strażak z Zielonej Góry powalczy o medale na mistrzostwach drwali STIHL TIMBERSPORTS (ZDJĘCIA)

25 październik 2022
Autor: 
Strażak z Zielonej Góry powalczy o medale STIHL TIMBERSPORTS Fot. Redakcja, STIHL TIMBERSPORTS

Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS. Najlepsi drwale powalczą o indywidualne i drużynowe laury. Wśród nich Arkadiusz Drozdek - strażak z Zielonej Góry.

Arkadiusz Drozdek to strażak w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Zielonej Górze. Związany jest także z Ochotniczą Strażą Pożarną w Urzutach (gmina Nowogród Bobrzański). Od kilkunastu lat bierze udział w zawodach STIHL TIMBERSPORTS, czyli sportowym cięciu i rąbaniu drewna na czas.

- Timbersports to zawody, w których szczęście jest bardzo potrzebne, bo każdy błąd może bardzo drogo kosztować - podkreśla 43-letni zawodnik.

Przez ostatnie lata zielonogórski funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej miał mało czasu na treningi, ponieważ studiował w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. To odbiło się też na startach na Mistrzostwach Polski, gdzie musiał uznawać wyższość rywali. Ostatnio się to zmieniło, ponieważ po zakończeniu nauki mógł znów skupić się na sporcie. I tak w sierpniu 2022 roku Arkadiusz Drozdek sięgnął po 13 tytuł Mistrza Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Poseł Elżbieta Anna Polak: Janusz Kubicki nie dotrzymuje nawet umów spinanych

Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS w Szwecji

Ryk potężnych pilarek, latające wióry, ostre jak brzytwa siekiery i trzask upadających kłód drewna - tak w skrócie można opisać zawody STIHL TIMBERSPORTS. Te składają się z sześciu dyscyplin, które wymagają od zawodników dużej siły, wytrzymałości oraz zręczności. Tutaj o zwycięstwie lub porażce może zadecydować każdy ruch i ułamek sekundy.

Teraz zielonogórski funkcjonariusz Państwowej Straży Pożarnej wraz z innymi pięcioma Polakami (Michał Dubicki, Jacek i Szymon Groenwaldowie, Krystian Kaczmarek oraz Marcin Darga) zaprezentują się na Mistrzostwach Świata STIHL TIMBERSPORTS w Göteborgu w Szwecji. Te odbędą się już 28 i 29 października. W zawodach weźmie udział 120 najlepszych drwali, reprezentujących łącznie aż 20 krajów.

W trakcie imprezy o indywidualne laury powalczy właśnie Arkadiusz Drozdek. Ponadto polska ekipa ma nadzieję na powtórzenie sukcesu z 2017 roku, kiedy zostali drużynowymi wicemistrzami świata.

- Ja, Jacek Groenwald i Krystian Kaczmarek doskonale pamiętamy tamten sukces, tworzyliśmy wtedy drużynę na medal. Teraz jesteśmy mocniejsi, mamy trzech kolejnych czołowych drwali w zespole. Wspólnie powalczymy o nasze marzenia - zaznacza Drozdek.

Mistrzostwa Świata STIHL TIMBERSPORTS będzie można śledzić na żywo od godziny 19:00 na kanale STIHL Polska na platformie YouTube. W piątek, 28 października, czekają nas rozgrywki drużynowe, natomiast dzień później rozgrywki indywidualne.

Przeczytaj też: Zielona Góra: Nowy samochód gaśniczy dla OSP Sucha. "Marzenia się spełniają" (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u