Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa na wyjeździe z Suzuki Arka Gdynia!

01 grudzień 2022
Autor:
Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa na wyjeździe z Suzuki Arka Gdynia! Redakcja/Archiwum

Enea Zastal BC Zielonej Góra zmierzył się na wyjeździe z Suzuki Arką Gdynia i mimo ciężkiego początku meczu wygrał! To szóste zwycięstwo zielonogórzan w sezonie!

Zielonogórska drużyna po przegranym meczu przed własną publicznością z Treflem Sopot (83:99) ponownie mierzy się z drużyną z wybrzeża. Tym razem Zastal zagrał na wyjeździe z Suzuki Arką Gdynia, która znajduje się na 9. pozycji w tabeli Polskiej Ligi Koszykówki. Zawodnicy z Gdyni mają na swoim koncie serię 4 porażek z rzędu. W ostatnich rozgrywkach z końca listopada Arka zaliczyła wysoką porażkę na wyjeździe z Ostrowem Wielkopolskim (73:102).

Youtuber nagrał nagiego mężczyznę. Film opublikował w Internecie. Grozi mu 8 lat!

Spotkanie Suzuki Arka Gdynia z Enea Zastal Zielona Góra rozpoczęło się w czwartek, 1 grudnia o godzinie 17:30 w hali Polsat Plus Arena w Gdyni. Początek meczu rozpoczął się od przegrania rzutu sędziowskiego przez zielonogórzan, jednak chwilę później stratę popełnili gospodarze i Zastal zdobył pierwsze dwa punkty w meczu. Niestety kolejne minuty pierwszej kwarty zdecydowanie nie szły po myśli drużyny z Zielonej Góry, która nie trafiła aż pięć rzutów za trzy punkty!

Drużyna z wybrzeża również popełniała błędy tracąc piłkę przy podaniach czy w wyniku przekroczenia liczby kroków. Jednak Arka celnie zdobyła 12 punktów z rzutów za trzy, wykorzystując 4 z 6 prób. Ostatecznie pierwsza kwarta spotkania zakończyła się wygraną gospodarzy 25:20.

Początek drugiej kwarty był niemalże identycznym odwzorowaniem początku meczu. Zawodnicy z wybrzeża wygrali rzut sędziowski po chwili stracili piłkę w wyniku złego podania co po chwili wykorzystali zielonogórzanie, zdobywając dwa punkty. Drużyna Oliviera Vidina poprawiła swoją skuteczność w rzutach za 3 punkty trafiając trzykrotnie podczas sześciu prób. Zastal z ośmiu rzutów wolnych zdobył sześć punktów. Druga kwarta spotkania zakończyła się na korzyść drużyny z Zielonej Góry 17:21. Po pierwszej połowie na jednopunktowym prowadzeniu byli gospodarze z wynikiem 42:41.

Druga część spotkania zaczęła się dwoma niewykorzystanymi rzutami zielonogórzan za dwa i za trzy punkty. Niestety niewykorzystane sytuacje potrafią się mścić i już po chwili dwa punkty do swojego wyniku dopisała drużyna gospodarzy. Na to szybko odpowiedzieli zielonogórzanie, zdobywając dwa punkty. Niestety na kilka minut nastąpiło znaczne osłabienie drużyny z Zielonej Góry, która w ciągu chwili straciła aż 9 punktów. Ostatecznie to Zastal znów zdobył więcej punktów wygrywając 17:21. W całym meczu Zielona Góra wyszła na prowadzenie 58:62!

W ostatniej części spotkania drużyna z Zielonej Góry pokazała swoją moc. Zastal w ostatniej kwarcie ciągle utrzymywał prowadzenie nad przeciwnikami. W ostatnich minutach spotkania gospodarze mieli wyraźny problem ze zdobyciem punktów, dodatkowo faulowali. Czwarta kwarta zakończyła się zwycięstwem Zastalu 19:28. Wynik spotkania również na korzyść drużyny z Zielonej Góry 78:90.

Suzuki Arka Gdynia - Enea Zastal BC Zielona Góra 78:90 (25:20, 17:21, 17:21, 19:28)

Suzuki Arka Gdynia: Jordan Garris (11), Trey Wade (6), Wiktor Sewioł (0), Billy Garrett (12), Novak Musić (11), Dominik Wilczek (12), Bartłomiej Wołoszyn (16), Aleksy Janiec (0), Adrian Bogucki (6), Adam Hrycaniuk (4)

Enea Zastal BC Zielona Góra: Kareem Brewton (4), Sebastian Kowalczyk (8), Dusan Kutlesic (12), Radosław Trubacz (0), Szymon Wójcik (15), Aleksandr Zecevic (4), Bryce Alford (15), Jan Wójcik (2), Przemyslaw Żołnierewicz (14), Alen Hadzibegovic (16)

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..