Pobiegnij w Żarach

14 wrzesień 2016
Autor: 
Pixabay

Każdy może pobiec w Zielonym Lesie w Żarach. Już w sobotę 17 września kolejny bieg.

Parkrun, bo tak nazywa się ta sportowa impreza to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu. W zdecydowanej większości nawierzchnia trasy to leśne ścieżki. Bieganie odbywa się w każdą sobotę o godz. 9.00.

Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na wiek, staż biegowy, czy uzyskiwane rezultaty. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji. Jak mówią organizatorzy - Wszyscy biegają dla własnej satysfakcji, każdy biegnie własnym tempem. Zapraszamy do biegania bez względu na to jakie ono jest. Chodzi o aktywne spędzenie czasu i miłą atmosferę.

 

 

DG

 

 • Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Majówka na sportowo, czyli druga edycja Biegu Liona w Kargowej

  Już 1 maja mieszkańcy Kargowej i okolic będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu sportowym, którego partnerem jest Nestlé. Na terenie lokalnego Stadionu Miejskiego odbędzie się Bieg Liona, a także wiele innych atrakcji, jak turnieje piłkarskie i konkurencje lekkoatletyczne, realizowane w ramach Miasteczka Lekkoatletycznego. Na uczestników wydarzenia czeka również spotkanie z gwiazdą sportu, Kornelią Lesiewicz.

 • Uroczystość Wszystkich Świętych 2021 - Informacje o godzinach nabożeństw

  Uroczystość Wszystkich Świętych 2021 - Informacje o godzinach nabożeństw

  Informacje o nabożeństwach, które odbędą się 1 listopada br. na cmentarzach diecezji zielonogórsko-gorzowskiej:

 • Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  Weź udział w wirtualnym biegu. Pomóż potrzebującym dzieciom

  W tym roku rusza 7. edycja sztafety maratońskiej Electrum Ekiden. Tym razem zawodnicy w sześcioosobowych zespołach będą mogli pokonać dwa dystanse. 20 kilometrów w zespole pięcioosobowym lub dystans maratonu 42.195m w wersji wirtualnej w dowolnym miejscu a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Dochód z wpisowego zostanie przekazany na rzecz Fundacji Pomóż Im prowadzącej białostockie hospicjum dla dzieci.

 • Dziś Piknik Zdrowia w Żarach. Będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19

  Dziś Piknik Zdrowia w Żarach. Będzie możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19

  Do tej pory Pikniki Zdrowia gościły w Zielonej Górze, Kożuchowie, Świebodzinie i Gorzowie Wlkp. Zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem Lubuszan. Kolejny przystanek to Żary!

 • Żarscy policjanci odzyskali zabytkowy motocykl skradziony na terenie Niemiec

  Żarscy policjanci odzyskali zabytkowy motocykl skradziony na terenie Niemiec

  Podczas przeszukania pomieszczeń 29-latka policjanci z Żar ujawnili zabytkowy motocykl o wartości sentymentalnej, który skradziony został na terenie Niemiec. Mężczyzna został zatrzymany, a zgromadzony przez śledczych materiał dowodowy pozwolił przedstawić mu 7 zarzutów dotyczących m.in. kradzieży z włamaniem. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Żarach oraz Policji i aresztował mężczyznę na trzy miesiące.

 • Policjanci lubuskiego „Archiwum X” wracają do sprawy zabójstwa sprzed 21 lat

  Policjanci lubuskiego „Archiwum X” wracają do sprawy zabójstwa sprzed 21 lat

  We wrześniu 1999 roku w Żaganiu doszło do zbrodni, w wyniku której zabity został 43-letni mężczyzna. Prowadzone wówczas śledztwo nie doprowadziło do zebrania dostatecznego materiału dowodowego, który mógł w tamtym czasie pozwolić na wniesienie aktu oskarżenia wobec konkretnych osób.Teraz, po 21 latach od tej zbrodni, policjanci lubuskiego „Archiwum X” wrócili do sprawy. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u