Enea sponsorem tytularnym Falubazu Zielona Góra. Współprace załatwił Łukasz Mejza

16 marzec 2023
Autor: 
Enea sponsorem tytularnym Falubazu Zielona Góra. Współprace załatwił Łukasz Mejza Redakcja

Enea Falubaz Zielona Góra, właśnie pod taką nazwą będą występować zielonogórscy żużlowcy w nadchodzącym sezonie. Sponsora tytularnego załatwił poseł Łukasz Mejza co budzi kontrowersje.

W czwartek, 16 marca w siedzibie Zielonogórskiego Klubu Żużlowego zorganizowana została konferencja prasowa, podczas której przedstawiciel klubu Wojciech Domagała ogłosił nowego sponsora tytularnego na nadchodzący sezon 2023. Został nim koncern energetyczny Enea. Jak przekazano podczas konferencji jest to największy kontrakt w historii zielonogórskiego klubu. Niestety kulisy zawarcia przełomowej umowy budzą spore kontrowersje.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Łukasz Mejza załatwił kontrakt dla Falubazu

- Chciałbym podziękować grupie Enea, jak i panu Łukaszowi (Mejzie przy. red.) za wsparcie, które otrzymaliśmy w negocjowaniu kontraktu. To nie były rozmowy krótkie i szybkie, rozmawialiśmy od kilku miesięcy - mówił podczas konferencji Wojciech Domagała, przedstawiciel klubu. Obecność posła Mejzy w procesie wspierania klubu oraz na samej konferencji budzi duże emocje wśród kibiców. 

- W69 nie jest miejscem do prowadzenia kampanii politycznych i przedwyborczych, i My na naszym stadionie nigdy się na to nie zgodzimy. [...] Falubaz to My, Kibice, a nie żaden polityk, który znalazł sobie uznaną markę, na której spróbuje się wybić i wybielić - czytamy w komunikacie Fanatyków Naszego Falubazu.

Poseł Łukasz Mejza to polityk budzący spore kontrowersje zarówno w regionie, jak i w kraju. Mowa tu między innymi o szkoleniach firmy Future Wolves Łukasz Mejza, w których realizacji Urząd Marszałkowski wykrył nieprawidłowości i teraz odzyskuje środki. Warto również wspomnieć o działaniach firmy Vinci NeoClinic należącej do Mejzy. 

Przedstawiciel zielonogórskiego klubu Wojciech Domagała w obecności posła Mejzy nie widzi problemu. - Dla nas najważniejszą rzeczą jest zbudowanie klubu i tak naprawdę wszyscy powinniśmy dokładać swoją cegiełkę. W mojej ocenie każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów natomiast to są działania apolityczne, ponad podziałami. - mówił Domagała. 

Co na to Mejza?

- Ja jestem tutaj tylko i wyłącznie skromnym fanem, który mógł pomóc korzystając ze swoich dobrych relacji, zasług w Warszawie. Nie obejmuję w klubie żadnej funkcji i nie będę obejmował także uspokajam. Skupiam się na tym, żeby realizować interes Falubazu - mówił poseł Łukasz Mejza. 

W trakcie konferencji poseł zapewnił, że jeśli będzie mógł to chętnie pomoże każdemu samorządowi w województwie lubuskim, klubowi sportowemu, jednostce OSP czy nawet kołom gospodyń. - Nie pcham się na afisz, mnie to nie interesuje. Moim marzeniem zawsze było to, żeby Falubaz wrócił na właściwe sobie miejsce - dodał Mejza. 

Pierwszy ligowy mecz Enea Falubazu Zielona Góra odbędzie się na wyjeździe w Rybiku. Spotkaniem z ROW Rybnik rozpocznie się w niedzielę, 9 kwietnia o godzinie 14.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u