Tak wyglądają nowe autobusy elektryczne MZK Zielona Góra. Koszt? Blisko 23,6 miliona (ZDJĘCIA)

16 marzec 2023
Autor: 
Tak wyglądają nowe autobusy elektryczne MZK Zielona Góra Fot. UM ZG

MZK Zielona Góra zyska kolejne autobusy elektryczne. Osiem nowych pojazdów z firmy Solaris Bus & Coach kosztowało blisko 23,6 miliona. Zobacz, jak wyglądają.

Autobusy elektryczne działają w Zielonej Górze od września 2018 roku. To właśnie wtedy na ulice miasta pierwszy raz w barwach MZK Zielona Góra wyjechały elektryczne pojazdy marki Ursus. Wkrótce tabor przewoźnika zasili 8 elektrycznych Solarisów Urbino 12 electric.

- Jednostką napędową Solarisów Urbino 12 electric są dwa silniki elektryczne, zintegrowane z osią napędową. Mają 12 metrów długości i będą ładować baterie zarówno w zajezdni, jak i na pętlach w mieście. W klimatyzowanych pojazdach do dyspozycji pasażerów będą ładowarki USB. W autobusach nie zabraknie defibrylatorów AED. Solaris ma 30 miejsc siedzących, w tym 13 o podwyższonej dostępności, czyli bez dodatkowych stopni - informuje Urząd Miasta Zielona Góra.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Dzień Otwarty Notariatu w Zielonej Górze

Wkrótce ruszą do miasta

Umowa na zakup nowych elektryków podpisana z firmą Solaris Bus & Coach opiewa na kwotę blisko 23,6 miliona złotych. Autobusy są jeszcze w fabryce w Bolechowie, ale przygotowuje je się do wyjazdu do Zielonej Góry. 12-metrowe pojazdy zastąpią wysłużone pojazdy z napędem diesla.

- Flota elektrobusów stale się powiększa. W tym roku w naszym mieście pojawi się aż 26 nowych elektrycznych pojazdów: 14 sztuk 12-metrowych Solarisów, 4 przegubowe Mercedesy, 5 sztuk 10,5-metrowych autobusów ARP PILEA oraz 3 minibusy od Karsana - informuje prezydent miasta Janusz Kubicki.

Tabor MZK Zielona Góra to obecnie 85 autobusów, w tym 43 elektryczne.

Przeczytaj też: Sulechów: 24 punkty karne i 2300 złotych mandatu w kilka sekund. Policyjna grupa SPEED w akcji (FILM)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u