Jarosław Hampel wygrywa Mistrzostwa Piotra Protasiewicza! (ZDJĘCIA)

25 marzec 2023
Autor:
Jarosław Hampel wygrywa Mistrzostwa Piotra Protasiewicza! Redakcja

Mistrzostwa Piotra Protasiewicza wygrywa Jarosław Hampel. Drugie miejsce zajął Emil Sajfutdinow, trzecie Bartosz Zmarzlik.

Piotr Protasiewicz, legenda Falubazu Zielona Góra zakończył swoją żużlową karierę w ubiegłym roku. Pe Pe licencję żużlową zdał 7 maja 1991 roku. W swojej żużlowej karierze zdobył 4-krotnie mistrzostwo świata w drużynie oraz 12-krotnie mistrzostwo Polski.

W 1996 roku został indywidualnym mistrzem świata juniorów na zawodach w Olching. Trzy lata później w 1999 roku zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski. W maju 2022 roku Piotr Protasiewicz został wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.

Mistrzostwa Piotra Protasiewicza

W sobotę, 25 marca o godzinie 15 na stadionie żużlowym przy ulicy Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze rozpoczęły się Mistrzostwa Piotra Protasiewicza. W zawodach wzięło udział szesnastu utalentowanych żużlowców, którzy dali wspaniałe widowisko dla kibiców.

Na liście startowej pojawili się m.in. Jarosław Hampel, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik czy Max Fricke. Zwycięzcę mistrzostw poznaliśmy już po 17. biegu, który zdecydowanie wygrał Jarosław Hampel, zdobywając łącznie 14 punktów. Drugie miejsce po rzucie monetą zapewnił sobie Emil Sajfutdinow (11), na trzeciej pozycji znalazł się Bartosz Zmarzlik (11).