Jarosław Hampel wygrywa Mistrzostwa Piotra Protasiewicza! (ZDJĘCIA)

25 marzec 2023
Autor: 
Jarosław Hampel wygrywa Mistrzostwa Piotra Protasiewicza! Redakcja

Mistrzostwa Piotra Protasiewicza wygrywa Jarosław Hampel. Drugie miejsce zajął Emil Sajfutdinow, trzecie Bartosz Zmarzlik.

Piotr Protasiewicz, legenda Falubazu Zielona Góra zakończył swoją żużlową karierę w ubiegłym roku. Pe Pe licencję żużlową zdał 7 maja 1991 roku. W swojej żużlowej karierze zdobył 4-krotnie mistrzostwo świata w drużynie oraz 12-krotnie mistrzostwo Polski.

W 1996 roku został indywidualnym mistrzem świata juniorów na zawodach w Olching. Trzy lata później w 1999 roku zdobył tytuł indywidualnego mistrza Polski. W maju 2022 roku Piotr Protasiewicz został wprowadzony do Galerii Sław Żużlowej Reprezentacji Polski.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kierowca volvo przejechał po 3-letnim dziecku. Policja poszukuje sprawcy

Mistrzostwa Piotra Protasiewicza

W sobotę, 25 marca o godzinie 15 na stadionie żużlowym przy ulicy Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze rozpoczęły się Mistrzostwa Piotra Protasiewicza. W zawodach wzięło udział szesnastu utalentowanych żużlowców, którzy dali wspaniałe widowisko dla kibiców. 

Na liście startowej pojawili się m.in. Jarosław Hampel, Patryk Dudek, Bartosz Zmarzlik czy Max Fricke. Zwycięzcę mistrzostw poznaliśmy już po 17. biegu, który zdecydowanie wygrał Jarosław Hampel, zdobywając łącznie 14 punktów. Drugie miejsce po rzucie monetą zapewnił sobie Emil Sajfutdinow (11), na trzeciej pozycji znalazł się Bartosz Zmarzlik (11). 

Wyniki Mistrzostw Piotra Protasiewicza

 1. Jarosław Hampel - 14 punktów,
 2. Emil Sajfutdinow - 11 punktów,
 3. Bartosz Zmarzlik - 11 punktów,
 4. Dominik Kubera - 10 punktów,
 5. Jan Kvech - 10 punktów,
 6. Patryk Dudek - 10 punktów,
 7. Przemysław Pawlicki - 9 punktów,
 8. Krzysztof Buczkowski - 8 punktów,
 9. Maciej Janowski - 7 punktów,
 10. Rasmus Jensen - 7 punktów,
 11. Grzegorz Walasek - 7 punktów,
 12. Max Fricke - 5 punktów,
 13. Rohan Tungate - 4 punkty,
 14. Niels Kristian Iversen - 4 punkty,
 15. Luke Becker - 3 punkty,
 16. Paweł Przedpełski - 0 punktów,
 17. R - Michał Curzytek - 0 punktów,

Czytaj także - Córeczka strażaka z Zielonej Góry ma guza mózgu. Ruszyła zbiórka pieniędzy!


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u