Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa z Suzuki Arką Gdynia! (ZDJĘCIA)

31 marzec 2023
Autor:
Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa z Suzuki Arką Gdynia! Redakcja

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa z Suzuki Arką Gdynia 97:87. Zielonogórzanie świetnie pokazali się w drugiej części meczu!

Zastal Zielona Góra wciąż walczy o udział w fazie play-off Polskiej Ligi Koszykówki. Do kolejnego etapu zmagań awansuje tylko osiem pierwszych drużyn. Sytuacja zespołów na pierwszych miejscach Energa Basket Ligi wydaje się być klarowna, natomiast wciąż trwa walka o ostatnie miejsca w czołowej ósemce.

Po ostatnim zwycięstwie Zastalu w Sopocie dziś zielonogórzanie zmierzyli się z kolejną trójmiejską drużyną, Suzuki Arką Gdynia. Dla zawodników z pomorza mecz w Zielonej Górze nie miał już wielkiego znaczenia w kontekście walki o finały, mimo to walka była zacięta.

Płonie opuszczony budynek w Sulechowie. Łuna ognia widoczna z daleka

Enea Zastal BC Zielona Góra wygrywa z Suzuki Arką Gdynia

W piątek, 31 marca o godzinie 19:30 w zielonogórskiej hali CRS rozpoczęło się spotkanie Zastalu BC Zielona Góra z Suzuki Arką Gdynia. Na meczu pojawiło się blisko 2 tys. kibiców. Początek spotkania należał do zielonogórzan, świetna gra Bryce Alford'a oraz Jana Wójcika sprawiły, że gospodarze wyszli na prowadzenie.

Niestety kilka minut później Zastal został sprowadzony na ziemię za sprawą Jamesa Florenc'a. Gospodarzom mimo świetnego początku ostatecznie nie udało się wygrać pierwszej kwarty (25:27). Podobna sytuacja była w drugiej kwarcie. W pewnym momencie goście wyszli nawet na 10-punktowe prowadzenie i do końca pierwszej połowy kontrolowali wynik.

Przebudzenie w drużynie gości nastąpiło dopiero w drugiej połowie meczu. Zielonogórzanie zdołali odrobić straty i jeszcze przed końcem trzeciej kwarty wyszli na niewielkie prowadzenie. Prawdziwy pokaz siły Zastalu mogliśmy zobaczyć w 4 kwarcie, kiedy drużyna zdobyła 15 punktów a goście zaledwie 1 punkt. Ostatecznie Zastal wygrał 97:87.

Enea Zastal BC Zielona Góra - Suzuki Arka Gdynia 97:87 (25:27, 22:23, 22:15, 28:22)

Enea Zastal BC Zielona Góra: Kareem Brewton 9, Jan Góreńczyk 0, Dusan Kutlesic 5, Szymon Wójcik 7, Aleksandar Zecevic 20, Tobiasz Dydak 2, Jakub Kunc 0, Bryce Alford 28, Michał Pluta 12, Jan Wójcik 14,

Suzuki Arka Gdynia: James Florence 24, Trey Wade 8, Wiktor Sewioł 4, D.j. Fenner 21, Novak Musić 15, Dominik Wilczek 7, Bartłomiej Wołoszyn 0, Michał Lis 0, Iwo Olender 0, Adam Hrycaniuk 8,

NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..