Enea Falubaz Zielona Góra wygrywa na wyjeździe z ROW Rybnik!

20 kwiecień 2023
Autor: 
Enea Falubaz Zielona Góra wygrywa na wyjeździe z ROW Rybnik! Enea Falubaz Zielona Góra

Enea Falubaz Zielona Góra wygrywa na wyjeździe z ROW Rybnik 52:38. To mocny początek sezonu w wykonaniu zielonogórzan.

Niesprzyjające warunki pogodowe w ostatnich dniach znacząco pokrzyżowały organizację zawodów w ramach 1. ligi żużlowej. Falubaz swoje pierwszy spotkanie miał rozegrać już 9 kwietnia w Rybniku, jednak wówczas plany pokrzyżowała pogoda. Kolejne zawody z Ebebe PSŻ Poznań miały odbyć się 17 kwietnia w Zielonej Górze - niestety tutaj również pogoda spłatała figla. 

Ostatecznie, mimo niekorzystnych prognoz pogodowych udało się rozegrać przełożone spotkanie z ROW Rybnik. Decyzją GKSŻ zawody z 9 kwietnia zostały przeniesione na czwartek, 20 kwietnia. Pierwszy bieg na stadionie miejskim w Rybniku rozpoczął się o godzinie 20:30.

Falubaz Zielona Góra pewnie wygrywa na wyjeździe z ROW Rybnik

Zielonogórzanie pewnie rozpoczęli spotkanie od wygranej 5:1 za sprawą świetnej jazdy Przemysława Pawlickiego, dwa punkty dowiózł Rasmus Jensen. W biegu juniorów start wygrał Paweł Trześniewski, który po błędzie zielonogórzan na wyjściu z pierwszego łuku zdołał zwiększyć dystans i utrzymał prowadzenie do mety.

Trzeci bieg zdecydowanie zapisze się w pamięci żużlowców oraz fanów czarnego sportu za sprawą fatalnego upadku z udziałem dwójki zielonogórzan i zawodnika z Rybnika. Sprawcą wypadku był Viktor Trofimov, który stracił panowanie nad maszyną doprowadzając do zderzenia z Krzysztofem Buczkowskim oraz Krystianem Pieszczkiem.

Motocykl Pieszczka wyleciał na kilka metrów w powietrze i wylądował za dmuchanymi bandami. Buczkowski oraz Pieszczek nie odnieśli obrażeń i kontynuowali zawody, niestety Trofimov po chwilowej utracie przytomności został przetransportowany do szpitala na szczegółowe badania. W powtórce biegu Falubaz przegrał 4:2.

W kolejnych biegach Enea Falubaz Zielona Góra powiększał swoje prowadzenie wygrywając m.in. dwa biegi pod rząd 5:1. Drużyna gospodarzy, aby myśleć o wygranej, musiała szybko zmieniać swoją taktykę. W biegu 10. trener ROW Rybnik podjął decyzję o rezerwie taktycznej i za Pieszczka pojechał Hansen - decyzja okazała się fatalna w skutkach, ponieważ Patrick Hansen z powodu defektu nie wystartował nawet spod taśmy. 

Pierwsza wygrana gospodarzy padła dopiero w 12 biegu, jednak nie wpłynęło to na rozstrzygnięcie zawodów. W ostatnim wyścigu przed biegami nominowanymi zielonogórzanie mieli szansę na kolejny komplet punktów, niestety Rasmus Jensen zanotował defekt motocykla i doznał urazu nogi w wyniku zerwania łańcuchów. Przed biegami nominowanymi Falubaz wygrywał z ROW Rybnik 45:33.

W biegach nominowanych świetny popis dała para Rasmus Jensen i Rohan Tungate, którzy przywieźli na metę komplet punktów. Zielonogórzanom w ostatnim biegu nie udało się przypieczętować wyniku spotkania wygraną. Patrick Hansen cały czas walczył o prowadzenie z Przemysławem Pawlickim - górą był zawodnik gospodarzy. Ostatecznie ze sporym prowadzeniem wygrali zielonogórzanie. 

ROW Rybnik - Enea Falubaz Zielona Góra 38:52

ROW Rybnik: Patryk Wojdyło (3+2*), Brady Kurtz (8), Matej Zagar (1), Krystian Pieszczek (3), Patrick Hansen (10), Kacper Tkocz (1), Paweł Trześniewski (5+1*), Jan Kvech (7+1),

Enea Falubaz Zielona Góra: Przemysław Pawlicki (13), Viktor Trofimov (0), Rasmus Jensen (9+3*), Rohan Tungate (11+1), Krzysztof Buczkowski (11), Michał Curzytek (6+2*), Dawid Rempała (2+1), 

Czytaj także - 3,3 miliona złotych na sport i turystykę dla lubuskich gmin oraz powiatów. Sprawdź, co powstanie


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u