Biskup Stefan Regmunt trafił do szpitala. W ciężkim stanie jest na oddziale intensywnej terapii

20 kwiecień 2023
Biskup Stefan Regmunt trafił do szpitala Fot. Diecezja Zielonogórsko-Gorzowska

Biskup Stefan Regmunt trafił do szpitala. Jest w ciężkim stanie. Obecnie przebywa na Oddziale Intensywnej Terapii w lecznicy w Lubinie.

O stanie biskupa Stefana Regmunta poinformował dziś, 20 kwietnia, biskup Tadeusz Lityński, ordynariusz diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Emerytowany biskup we wtorek, 18 kwietnia, trafił do szpitala.

- W związku z pogorszeniem się stanu zdrowia, został hospitalizowany biskup Stefan Regmunt, emerytowany pasterz naszej diecezji. Obecnie, w stanie ciężkim, przebywa on na oddziale intensywnej terapii szpitala w Lubinie - przekazał Lityński.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Nazbierała aż 236 punktów karnych. Młoda kobieta przebiła skalę

"Proszę wszystkich o podjęcie modlitwy"

Biskup Tadeusz Lityński apeluje do wszystkich o modlitwę. - Proszę wszystkich o podjęcie modlitwy w jego intencji, zarówno indywidualnie jak i podczas liturgii oraz nabożeństw sprawowanych w kościołach całej diecezji. Waszym modlitwom polecam również wszystkich chorych. Niech cierpienie, które jest ich udziałem stanie się dla nich drogą do zjednoczenia z Chrystusem - podkreśla.

Stefan Regmunt ze względu na stan zdrowia złożył prośbę o zwolnienie z urzędu biskupa diecezjalnego w 2015 roku. W roku 2021 po zakończeniu postępowania dotyczącego sygnalizowanych zaniedbań w sprawie wykorzystania seksualnego osób małoletnich przez dwóch kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, Stolica Apostolska zakazała biskupowi uczestniczenia w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych na terenie diecezji.

Przeczytaj też: Tragiczny pożar w Zielonej Górze. Płonęła piwnica. Nie żyje jedna osoba


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u