Kontrola sortowni kurierskich w Zielonej Górze. Przechwycono 149 kg nielegalnego tytoniu

20 kwiecień 2023
Kontrola sortowni kurierskich w Zielonej Górze. Przechwycono 149 kg nielegalnego tytoniu Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Krajowa Administracja Skarbowa z Zielonej Góry cyklicznie kontroluje sortownie przesyłek. W trakcie ostatnich działań zabezpieczono 149 kg nielegalnego tytoniu.

Nielegalna produkcja wyborów tytoniowych to częste zjawisko w Polsce. Proceder występuje w różnej skali. Czasem są to profesjonalne fabryki tworzone przez grupy przestępcze, czasem wszystko odbywa się w prywatnych domach.

Paczki z nielegalnym tytoniem

W ostatnich dniach Krajowa Administracja Skarbowa w Zielonej Górze skontrolowała dwie sortownie przesyłek kurierskich ulokowane na terenie miasta. Ujawniono w nich przesyłki z nielegalnym tytoniem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Akcja KAS koło Zielonej Góry. Nalot na handlarza nielegalnym tytoniem

Łącznie funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zabezpieczyli 79 paczek, w których znajdowało się 149 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Był on zapakowany w woreczki strunowe i zaadresowany do odbiorców na terenie całej Polski.

- Funkcjonariusze wyliczyli, że towar jest wart ponad 113 tysięcy złotych i za taką ilość tytoniu trzeba zapłacić ponad 170 tysięcy podatku - informuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Teraz handlującemu tytoniem grozi kara grzywny. Całe postępowanie karne skarbowe prowadzi w sprawie Lubuski Urząd Celno-Skarbowy w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Przeładowane dostawczaki zatrzymane w Lubuskiem. "Wjechały do Polski z Niemiec"


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u