DHL Supply Chain otworzyło centrum logistyczne w Gorzowie (ZDJĘCIA)

20 kwiecień 2023
Autor: 
DHL Supply Chain otworzyło centrum logistyczne w Gorzowie Fot. Urząd Miasta Gorzowa

DHL Supply Chain w Gorzowie Wielkopolskim. Firma otworzyła w mieście centrum logistyczne o powierzchni 60 tysięcy metrów kwadratowych.

W Gorzowie Wielkopolskim przy ulicy Mosiężnej oficjalnie otwarto zielony park logistyczny dla e-commerce DHL Supply Chain. Ekologiczny kompleks logistyczny uruchomiono po ośmiu miesiącach po wkopaniu kamienia węgielnego. To jeden z najnowocześniejszych parków logistycznych w zachodniej Polsce.

- Nowo otwarty obiekt o powierzchni ponad 60 tysięcy metrów kwadratowych jest pierwszym etapem kompleksu realizowanego przy ulicy Mosiężnej. W sumie zaoferuje on 110 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni skrojonej na potrzeby firm z sektora e-handlu - informuje DHL Supply Chain.

- W Gorzowie Wielkopolskim mamy doskonały grunt do rozwoju. Nowa inwestycja jest bardzo ważnym uzupełnieniem naszej europejskiej sieci i szeroko otwiera drzwi do dynamicznego rozwoju firmom operującym w sektorze e-handlu. Każdy najemca, który znajdzie się w gorzowskim obiekcie, może liczyć na najwyższej klasy obsługę w certyfikowanym, zielonym i oszczędnym magazynie – mówi Hendrik Venter, CEO DHL Supply Chain EMEA.

Wartość? Około 38,5 miliona euro i to nie koniec

Inwestycja DHL Supply Chain jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na obsługę rynku e-commerce, który od kilku lat rozwija się w rekordowym tempie. Łączna wartość budowy centrum logistycznego i całego procesu inwestycyjnego pochłonęła około 38,5 miliona euro. Dodatkowo na przestrzeni pięciu lat planowane jest jego wyposażenie za kwotę około 5,5 miliona euro.

Co ważne całość była projektowana i realizowana w zgodzie z ekopolityką GoGreen DHL. Certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie "Excellent" budynek jest operacyjnie neutralny w kontekście śladu węglowego. W trakcie swojej pracy centrum logistyczne będzie minimalizować zużycie energii elektrycznej i zadba o zrównoważone, oszczędne zużycie innych zasobów.

"Kilkaset nowych miejsc pracy"

Centrum logistyczne DHL Supply Chain to dobra informacja dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego oraz okolic. Aktualnie zatrudnionych jest tu około 150 osób, ale docelowo ma tutaj pracować aż 1000 osób.

- Magazyn DHL Supply Chain to ponad kilkaset nowych miejsc pracy. Praca w nowoczesnym centrum logistycznym to szansa na zdobycie cennego doświadczenia i rozwój kariery. Obecnie DHL Supply Chain prowadzi proces rekrutacyjny na stanowisko Pracownik Magazynowy. Dlatego zachęcamy zainteresowanych kandydatów do składania swoich aplikacji i dołączenia do zespołu pracowników - podkreśla Monika Duda-Tulejko, Dyrektor Zarządzająca DHL Supply Chain w Polsce.

Z inwestycji cieszy się też Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. - Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia inwestycja DHL. Kilka lat musieliśmy zabiegać o to, aby tereny Gorzowa stały się dla inwestorów atrakcyjne, wypromować je i pokazać na zewnątrz. Dzisiaj lokalizacja nowej inwestycji sama się broni, przychodzą kolejni inwestorzy, budują swoje zakłady i mam nadzieję, że równie chętnie przyjdą następni - zaznacza.

Przeczytaj też: Akcja reanimacyjna koło Gorzowa. Walkę o życie rozpoczął świadek, który sam został poszkodowany (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u