Brutalne pobicie w Zielonej Górze. Zatrzymano dwie osoby, mieli narkotyki (FILM)

21 kwiecień 2023
Autor: 
Brutalne pobicie w Zielonej Górze. Zatrzymano dwie osoby, mieli narkotyki Fot. KMP Zielona Góra

Pobicie w Zielonej Górze. Nieprzytomny mężczyzna trafił do szpitala. Policja zatrzymała do sprawy dwie osoby. Oboje zostali tymczasowo aresztowani.

Wszystko wydarzyło się w poniedziałek, 17 kwietnia. Zielonogórscy policjanci otrzymali zgłoszenie z kamienicy przy ulicy Wrocławskiej. Mieszkanka budynku powiadomiła, że usłyszała wołanie o pomoc z mieszkania sąsiada.

- Po przybyciu na miejsce okazało się, że mężczyzna leży na podłodze i najprawdopodobniej został przez kogoś pobity. Był nieprzytomny. Pokrzywdzony natychmiast trafił do szpitala - relacjonuje podinsp. Małgorzata Stanisławska, rzecznik policji w Zielonej Górze.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Wybory Parlamentarne 2023

Policja zatrzymała napastników

Sprawą zajęli się funkcjonariusze kryminalni, którzy podjęli działania operacyjne w celu ustalenia sprawców pobicia. Szybko okazało się, że to 37-letnia kobieta i 38-letni mężczyzna, mieszkańcy Zielonej Góry. Oboje zostali zatrzymani kilka godzin po zdarzeniu.

- Przy zatrzymanych znaleziono narkotyki, a ponadto okazało się, że mężczyzna był poszukiwany przez prokuraturę w Świebodzinie do odbycia kary roku pozbawienia wolności. Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutów pobicia wspólnie i w porozumieniu w celu doprowadzenia do określonego zachowania oraz posiadania środków odurzających - informuje podinsp. Stanisławska.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna decyzją sądu zostali już tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze będą teraz wyjaśniać wszystkie okoliczności i motywy działania podejrzanych. Za pobicie grozi im kara do 3 lat więzienia. Identyczna kara jest za posiadanie narkotyków.

Przeczytaj też: Tragiczny pożar w Zielonej Górze. Płonęła piwnica. Nie żyje jedna osoba


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u