Wypadek w Zagórzu koło Zielonej Góry. Mężczyzna zranił się piłą spalinową (ZDJĘCIA)

21 kwiecień 2023
Autor: 
Wypadek w Zagórzu koło Zielonej Góry. Mężczyzna zranił się piłą spalinową Redakcja

Wypadek przy pracy piłą spalinową w miejscowości Zagórze koło Zielonej Góry. Mężczyzna zranił się w nogę. Na miejsce wezwano śmigłowiec LPR oraz straż pożarną.

Zgłoszenie wpłynęło do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego w piątkowe przedpołudnie, 21 kwietnia, tuż przed godziną 10:30. Pomocy medycznej potrzebował mieszkaniec Zagórza (gmina Czerwieńsk).

Mężczyzna pracował przy użyciu piły. Nagle zdarzył się nieszczęśliwy wypadek. Mieszkaniec zranił się piłą spalinową w nogę. Rana była dość rozległa, dlatego też doszło do obfitego krwawienia.

Ranny trafił do szpitala

Na miejsce wysłano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Do Zagórza wezwano także zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Zielonej Górze, ochotników z OSP Przylep oraz strażaków z Wojskowej Straży Pożarnej w Czerwieńsku.

Poszkodowany po udzieleniu medycznych czynności ratunkowych na miejscu zdarzenia został przeniesiony do śmigłowca. Następnie załoga LPR przetransportowała go do zielonogórskiego szpitala. Mężczyzna był przytomny.

- Działania strażaków ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca LPR - informuje st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gorzowie Wielkopolskim.

Przeczytaj też: Tragiczny pożar w Zielonej Górze. Płonęła piwnica. Nie żyje jedna osoba


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u