Wiózł spalony wrak z Niemiec. Został zatrzymany na krajowej "12" koło Łęknicy (ZDJĘCIA)

21 kwiecień 2023
Autor: 
Wiózł spalony wrak z Niemiec. Został zatrzymany na krajowej "12" koło Łęknicy Fot. Krajowa Administracja Skarbowa

Kupił spalone auto w Niemczech i jechał z nim do Polski. Niedaleko granicy wzbudził zainteresowanie służb. Teraz sprawa trafi do prokuratury.

Przed kilkoma dniami Krajowa Administracja Skarbowa wraz z przedstawicielami Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Zielonej Górze prowadzili działania na drodze krajowej nr 12 w pobliżu Łęknicy. Kontrolowali oni głównie pojazdy, które wjeżdżały do Polski z Niemiec.

Zainteresowanie celników oraz inspektorów środowiska wzbudził kierowca samochodu osobowego z lawetą, który wiózł spalony wrak pojazdu marki Mercedes Sprinter. Postanowiono zatrzymać go do kontroli.

Sprawa trafi do prokuratury

- Auto było częściowo spalone. Uszkodzony był przód, wnętrze, komora silnika, silnik ze skrzynią biegów, koła i opony. Kierowca wyjaśnił, że kupił samochód na terenie Niemiec za 500 euro, ale nie miał dokumentu zakupu. Przedstawił natomiast dowód rejestracyjny oraz kserokopię karty pojazdy - relacjonuje Ewa Markowicz, rzecznik lubuskiej KAS.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej uznali, że auto jest odpadem. Tym samym na jego przewóz do Polski kierowca powinien posiadać pozwolenie. I tak sprawa trafiła do WIOŚ Zielona Góra, a następnie zostanie przekazana do Prokuratury Rejonowej w Żarach.

Przeczytaj też: Wypadek w Zagórzu koło Zielonej Góry. Mężczyzna zranił się piłą spalinową (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na #dodajto lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u