Enea Falubaz Zielona Góra wygrywa z Polonią Bydgoszcz! (ZDJĘCIA)

30 kwiecień 2023
Autor: 
Enea Falubaz Zielona Góra wygrywa z Polonią Bydgoszcz! Redakcja

Pierwszy ligowy mecz Falubazu przed własną publicznością. Zielonogórzanie wygrali z Polonią Bydgoszcz 50:40.

Ostatni dzień kwietnia upłynął pod znakiem żużlowych emocji przy W69 w Zielonej Górze. Enea Falubaz podjął w ramach hitu 1. ligowych rozgrywek Abramczyk Polonię Bydgoszcz. Dla zielonogórzan były to trzecie zawody dla w sezonie 2023. 

Przed rozpoczęciem żużlowych zmagań do Galerii Sław Zielonogórskiego Żużla dołączył kolejny zawodnik, został nim obecny trener drużyny Piotr Protasiewicz. PePe w poprzednim sezonie ogłosił zakończenie żużlowej kariery i przeszedł na żużlową emeryturę. 

Falubaz Zielona Góra wygrywa na własnym stadionie

W niedzielę, 30 kwietnia o godzinie 14 na stadionie przy ulicy Wrocławskiej 69 w Zielonej Górze rozpoczął się hit 1. ligi żużlowej. Enea Falubaz Zielona Góra zmierzył się z Abramczyk Polonią Bydgoszcz. Po wyrównanym początku w trzecim biegu świetnie pojechała para zielonogórzan w składzie Buczkowski, Curzytek, zapewniając drużynie 4 oczka prowadzenia. 

Gospodarze utrzymywali prowadzenie do 10. biegu, niestety wówczas para gości pojechała na 5:1 doprowadzając do remisu. W 12. biegu z winy Oliviera Buszkiewicza doszło do upadku Michała Curzytka. Zawodnik gości został wykluczony z powtórki, bieg zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:2. 

W kolejnym biegu znów agresywnie pojechał jeden z zawodników Polonii doprowadzając do upadku Krzysztofa Buczkowskiego. Zielonogórzanin w wyniku upadku znalazł się pod dmuchaną bandą, szczęśliwie nic poważnego mu się nie stało i mógł kontynuować zawody. Bieg został powtórzony w trzyosobowej obsadzie - gospodarzenie pewnie wygrali 5:1. 

Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło dopiero w biegach nominowanych. W czternastym wyścigu padł remis, natomiast ostatni bieg w meczu zakończył się pewną wygraną gospodarzy. Ostatecznie spotkanie w Zielonej Górze wygrali gospodarze wynikiem 50:40. 

Enea Falubaz Zielona Góra - Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Enea Falubaz Zielona Góra: Przemysław Pawlicki (13), Rasmus Jensen (11+2*), Rohan Tungate (8+2*), Kacper Rychliński (0), Krzysztof Buczkowski (12+2*), Dawid Rempała (1+1*), Michał Curzytek (5+1*)

Abramczyk Polonia Bydgoszcz: Kenneth Bjerre (11), Bartosz Nowak (0), David Bellego (7), Szymon Szlauderbach (4+2*), Andreas Lyager (5), Wiktor Przyjemski (12+1*), Oliver Buszkiewicz (0), Benjamin Basso (1+1*)

Czytaj także - Jechali skradzionymi samochodami z Niemiec. Wpadli niedaleko granicy (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..MB

 
Jesteś na tyle interesujący, na ile głębokie są twoje zainteresowania.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u