Wicemistrz Europy w Karate Kyokushin

30 listopad 2016
Autor: 

Zielonogórski policjant, mł. asp. Mariusz Cielepa został wicemistrzem Europy w Karate Kyokushin. Odniósł też ogromny sukces jako trener. Jego podopieczny został Mistrzem Europy w kategorii 70 kg junior.

W dniach 25-26 listopada w Narodowym Ośrodku Olimpijskim Papendal w Holandii odbyły się trzydzieste Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Wzięło w nich udział ponad 400 zawodników z 26 krajów, m.in. z Japonii, USA, Iranu, Izraela, Turcji oraz Australii.

Polskę reprezentował policjant Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze, mł. asp. Mariusz Cielepa. Reprezentował godnie, czego dowodem było zdobycie II miejsca i tytułu Wicemistrza Europy Karate Kyokushin w kategorii + 35 lat open w konkurencji kumite (walki z pełnym kontaktem). Mariusz wygrał kolejno cztery walki – dwie z reprezentantami Iranu oraz z reprezentantem Japonii i Polski - z obecnym wicemistrzem Polski + 35 lat. W finale uległ jedynie czterokrotnemu Mistrzowi Europy, reprezentantowi Francji .Trzeba zaznaczyć, że kategoria, w której startował Mariusz Cielepa miała jedynie ograniczenie wiekowe + 35 lat. Walka finałowa odbyła się pomiędzy ważącym 88 kg Mariuszem (najlżejszym zawodnikiem w swojej kategorii), a Francuzem Quinol Charley ważącym 136 kg. To nie jedyny sukces Mariusza na tych mistrzostwach. Jego wychowanek Kamil Mrozowski trenujący pod jego okiem od 10 lat, został Mistrzem Europy w kategorii - 70 kg junior.

Mariusz Cielepa sztukami walki interesuje się od ponad 25 lat. Najpierw było to Karate Kyokushin, później Kick – Boxing – w obu sztukach walki może pochwalić się czarnym pasem. Poza tym od 11 lat trenuje dzieci w wieku 4-16 lat. Prowadzi treningi w PSP nr 7 dla dzieci, a w Zielonogórskim Klubie Sportowym Karate zajęcia dla dorosłych z K1 (kick boxing) i MMA. Jest instruktorem Kick boxingu, Karate Kyokushin i MMA. Obecnie pod opieką ma około 50 dzieci i kto wie, być może wśród nich znajduje się kolejny, przyszły mistrz. 

KWP Gorzów Wlkp.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u