Strzelcy wyborowi (ZDJĘCIA)

01 grudzień 2016
Autor: 
st.chor. Rafał Mniedło

Na poligonie w Żaganiu, polscy i niemieccy strzelcy wyborowi wspólnie realizowali zajęcia oraz prowadzili strzelania, w kolejny dniu trwającego szkolenia w ramach German Detachment-16.

Trwająca od 28 listopada trzecia faza wspólnego szkolenia polsko – niemieckiego German Detachment-16, stanowiącego element Cross Detachment, jest realizowana przez żołnierzy z 7 batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich (7bSKW) z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej oraz niemieckie pododdziały z 411 batalionu zmotoryzowanego na obiektach poligonowych Żagań – Świętoszów.

Wspólne szkolenie strzelców wyborowych, w pierwsze fazie oparte jest o strzelanie z broni etatowej jaką dysponują polscy i niemieccy żołnierze, na strzelnicy bojowej.

-Realizujemy wspólnie przestrzeliwanie broni etatowej na dystansie tysiąca metrów. Z niemieckimi żołnierzami porozumiewamy się w języku angielskim, dzięki czemu możemy wymieniać swoje doświadczenia z zakresu posiadanej broni, amunicji czy też balistyki. – mówił plutonowy Jarosław Kolasa.

Ponadto podczas strzelania, strzelcy wyborowi obu krajów wykonywali strzelanie z wykorzystaniem specjalnej tarczy, gdzie znajduje się siedem wyciętych w różnych kształtach otworów, poprzez które strzelali do celu znajdującego się na dystansie kilkuset metrów.

- Jest to bardzo trudne ćwiczenie, gdyż wymaga od strzelca i jego pomocnika zgrania się. W tym przypadku każdy czynnik, a nawet oddech jest ważny. – opowiadał plutonowy Jarosław Kolasa.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u