Sportowe podsumowania w wojsku (ZDJĘCIA)

Nie jest łatwo osiągnąć sukces, zwłaszcza sukces sportowy, ale jeszcze trudniej i to można nazwać prawdziwym zwycięstwem, jest osiągnąć sukces i pozostać na szczycie niepokonanym. Taki sukces i to po raz szósty z rzędu osiągnęli żołnierze reprezentujący Czarną Dywizję.

Koniec roku to doskonała okazja do podsumowań, dlatego 20 grudnia w Klubie Wojskowym 10 Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie spotkali się sportowcy w żołnierskich mundurach by spuentować czas rocznego współzawodnictwa. A był to rok obfitujący w wiele sportowych zwycięstw, osiągnięć oraz pucharów i medali.  Najlepszym tego wyrazem jest szóste kolejne zwycięstwo, w sporcie powszechnym w Wojsku Polskim. Osiągnęła to reprezentacji Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych nr 1 – 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej (DG RSZ nr1), której skład poza jednostkami macierzystymi Czarnej Dywizji tworzyły również 6 Brygada Powietrznodesantowa, 21 Brygada Strzelców Podhalańskich, 1 pułk saperów, 5 pułk chemiczny oraz KP Żagań, KP Wędrzyn.

– Minął kolejny rok rywalizacji sportowej, która okazała się niezwykle trudna i wymagająca, ponieważ wszyscy rywale stawiali sobie za cel pokonanie naszej dywizyjnej reprezentacji. Ale nie mieliśmy zamiaru się poddawać i bardzo ciężko walczyliśmy o jak najwyższe trofea, aby w konsekwencji zwyciężyć i to po raz szósty z rzędu. W tym dniu nie możemy zapomnieć o wkładzie, jaki wniósł w ten sukces ppłk Sebastian Krasoń, który dziś służy już poza naszą Dywizją, ale przez wiele lat pełnił obowiązki Szef sekcji wychowania fizycznego i sportu 11LDKPanc. – podkreślił zastępca dowódcy 11LDKPanc, generał brygady Stanisław Czosnek.

Dokonano także podsumowania wyników poszczególnych dyscyplin Mistrzostw Wojska Polskiego w 2016 roku. Zawodnicy lubuskiego związku taktycznego w dziesięciu dyscyplinach sportowych zdobyli w sumie sześćdziesiąt dziewięć medali, z czego aż trzydzieści złotych, dwadzieścia trzy ze srebrnych oraz szesnaście w kolorze brązu.

Podczas gali zaprezentowano także sylwetki dziesięciu najlepszych sportowców reprezentacji Dowództwa Generalnego grupy pierwszej, wśród których znaleźli się kolejno:

1. st. chor. Mariusz Plesiński (bieg na orientację, biegi przełajowe, bieg patrolowy, półmaraton) – 10 Brygada Kawalerii Pancernej, Świętoszów

2. szer. Natalia Szczęsnowicz (pięciobój wojskowy, pływanie) – 10 Brygada Kawalerii Pancernej, Świętoszów

3. st.szer. Marcin Horbacz (strzelanie, pływanie) – 10 Brygada Kawalerii Pancernej, Świętoszów

4. szer. Karolina Kędzia (pięciobój wojskowy, pływanie) – 23 Śląski pułk artylerii, Bolesławiec

5. st. chor. Zbigniew Nieporowski (pływanie) – 34 Brygada Kawalerii Pancernej, Żagań

6. por. Marcin Kołoszuk (OSF, pięciobój wojskowy) – 4 Zielonogórski pułk przeciwlotniczy, Czerwieńsk

7. st. kpr. Kamil Makoś (półmaraton, b. przełajowe, bieg patrolowy) – 10 Brygada Kawalerii Pancernej, Świętoszów

8. szer. Wiktor Łodyga (pływanie) – 23 Śląski pułk artylerii, Bolesławiec

9. st.szer. Mateusz Demczyszak (półmaraton, biegi przełajowe) – 10 Brygada Kawalerii Pancernej, Świętoszów

10. szer. Krzysztof Szymanowski (bieg patrolowy, biegi przełajowe) – 4 Zielonogórski pułk przeciwlotniczy, Czerwieńsk

Równolegle z rywalizacją na szczeblu Wojska Polskiego w jednostkach wojskowych odbywało się współzawodnictwo w sporcie powszechnym. W piętnastu konkurencjach wzięło udział ponad 1100 żołnierzy. Rywalizacja objęła wiele dyscyplin sportowych w tym: piłkę siatkową, bieg patrolowy, pokonywanie OSF, biegi przełajowe, strzelanie z pistoletu wojskowego i z kbk AK, pływanie, biegi na orientację, futsal, pięciobój wojskowy mężczyzn i kobiet, wielobój mężczyzn i kobiet, tenis stołowy, tenis ziemny, piłkę koszykową oraz półmaraton.

W tej rywalizacji bez konkurencyjną okazała się 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa uzyskując 1862 pkt., drugie miejsce zajęła 17 Brygada Zmechanizowana z Międzyrzecza (1727 pkt.) natomiast na trzecim miejscu uplasował się 4 Zielonogórski pułk przeciwlotniczy z Czerwieńska (1293 pkt.).

Sekcja prasowa 11DKPanc