Ultramaratończycy pobiegli dla WOŚP (ZDJĘCIA)

15 styczeń 2017
Autor: 

Ruszył 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Zielonej Górze rozpoczęto go biegiem - drugim treningiem przed zielonogórskim ultramaratonem.

Na starcie w Jarogniewicach stanęło 98 biegaczy. Każdy z nich, przed biegiem wrzucił do puszki przybyłych wolontariuszy parę złotych. Sportowcy do pokonania mają dziś 25 km.

- Niedziela to tradycyjny dzień długich wybiegań dla biegaczy - mówi Magda, organizator biegu - od zeszłego roku organizujemy treningi przed ultramaratonem, który jest w tym roku 25 lutego. Dzisiaj jest etap drugi i okazja szczególna. Łączymy ten trening ze zbiórką WOŚP. To jest fantastyczna okazja, żeby się spotkać i przy okazji wesprzeć fundację.

O 13:50 rozpocznie się kolejna impreza biegowa - 11 Bieg Policz się z cukrzycą - będzie to pierwszy, Drużynowy Górski Bieg w centrum miasta Zielonej Góry.

- Weźmie w niej udział 250 biegaczek i biegaczy i 50 chodziarzy z kijkami. - informuje Filip Gryko, organizator biegu - Każda z drużyn musi liczyć 5 członków a każdy ma do pokonania górzystą trasę o długości 500 m. W końcu to Zielona Góra, miasto zielone i górzyste!! Będzie liczyła się dobra zabawa, rywalizacja i doping!

- Prosto z tego biegu udajemy się pod zielonogórską Palmiarnię - mówili ultramartończycy - bierzemy udział w biegu dla cukrzyków bo to szczytny cel.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u