Piknikowy Bieg o Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego

23 maj 2017
Autor: 

Weź udział w Piknikowym Biegu o Puchar Marszałka. Aktywność fizyczna to stały element Lubuskiego Pikniku Zdrowia. Tym razem organizatorzy zachęcają do… przybiegnięcia na Piknik. Trasa liczy zaledwie 5 km, a można wygrać puchar Marszałka Województwa Lubuskiego! Kto nie biegnie, ma aktywną alternatywę – może przymaszerować z kijami lub przyjechać rowerem.

Piknikowy Bieg o Puchar Marszałka Województwa Lubuskiego to nowość na Lubuskim Pikniku Zdrowia. Organizacji biegu podjęło się stowarzyszenie „Zielona Góro, zacznij biegać”.  Uczestnicy wystartują o godz. 11.00 z ul. Nowej w Zielonej Górze, a trasa do Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie prowadzić będzie przez las. Dystans do pokonania to 5 km. Metę zaplanowano w samym centrum zdrowotnych wydarzeń, gdzie przy okazji będzie można skorzystać z atrakcji Lubuskiego Pikniku Zdrowia. Każdy z uczestników dostanie pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny.

Na bieg się można zapisywać przez stronę internetową: http://pulsarsport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=801

Kto nie biegnie, ten maszeruje lub jedzie rowerem! Kto chce aktywnie dotrzeć na Piknik, a niekoniecznie jest entuzjastą biegania, ma jeszcze dwie inne opcje: marsz nordic walking lub rajd rowerowy. Trasa marszu wyniesie ok. 6 km. Uczestnicy będą mieli zapewnioną opiekę instruktora oraz napój na drogę. Za organizację marszu odpowiada Lubuskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej.

Rowerowy rajd to już tradycja Pikniku. Stowarzyszenie Rowerem do Przodu zabezpieczy trasę – z pl. Bohaterów w Zielonej Górze do WOSiR w Drzonkowie. Start rajdu o godz. 10.00. Lubuski Piknik Zdrowia – będzie jeszcze więcej atrakcji Lubuski Piknik Zdrowia to sztandarowa impreza organizowana przez Samorząd Województwa Lubuskiego od ośmiu lat. „Pod chmurką” i bez kolejek można tu skorzystać z porad lekarzy, konsultacji i badań.

Ważnym elementem imprezy jest promocja zdrowego stylu życia: właściwego odżywiania i aktywności fizycznej. Dodatkową atrakcją w tegorocznej edycji Pikniku będzie „strefa relaksu” – z kocami i leżakami plażowymi. W trakcie imprezy rozegrany zostanie turniej piłkarski, w którym wezmą udział m.in. przedstawiciele lubuskich szpitali.

Gośćmi specjalnymi Pikniku – na zaproszenie marszałek Elżbiety Anny Polak – będą żołnierze amerykańscy, którzy stacjonują obecnie w Żaganiu. Przez cały dzień infrastruktura Ośrodka w Drzonkowie będzie dostępna dla uczestników Pikniku za bezpłatnie.

Na imprezę będzie można dotrzeć za darmo autobus MZK (linia nr 30 – według niedzielnego rozkładu). Departament Ochrony Zdrowia przygotuje także specjalny konkurs – Paszport Zdrowego Lubuszanina.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u