Efekt czarnego motyla. Bieg Charytatywny Black Butterflies (DUŻO ZDJĘĆ)

24 czerwiec 2017
Autor: 

W sobotę, 24 czerwca podczas 35-lecia Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zielonej Górze odbył się Bieg Charytatywny Black Butterflies 2017.

Bieg odbywał się na dystansie 5 i 10km, ci którzy nie biegają mogli uczestniczyć w marszu Nordic Walking. Jednym z głównych celów spotkania jest edukacja onkologiczna oraz promocja fundacji Black Butterflies niosącej nadzieję i pomoc osobom chorym nowotworowo i przewlekle w przechodzeniu przez chorobę do zdrowia i spełniania marzeń.

- Na rynku zielonogórskim jesteśmy od półtora roku - mówi Oskar Minge, prezes stowarzyszenia Black Butterflies - wybudowaliśmy Dom Życie na Starym Rynku 13. Teraz postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie z MOSiRem zorganizowaliśmy bieg, a wszystkie pieniążki z zapisów trafią do naszych podopiecznych na cele statutowe fundacji Black Butterflies.

W biegu udział wzięło ponad 200 osób. Poza biegiem można było jeszcze skorzystać z wielu urodzinowych, sportowych imprez MOSiRu. 

- W naszym Domu organizowane są spotkania, warsztaty psychologiczne oraz arteterapia, czyli warsztaty terapii przez sztukę - dodaje Oskar Minge. - Udzielamy również naszym podopiecznym porad prawnych, mogą skorzystać z gabinetu kosmetycznego, mamy tego dużo i dajemy pełen zestaw możliwości realizowania siebie dla naszych podopiecznych. Generalnie zajmujemy się osobami chorymi onkologicznie, ale rozszerzamy działalność o stwardnienie rozsiane i rdzeniowy zanik mięśni.

O tym jak wesprzeć Fundację Black Butterflies Ewy Minge dowiecie się ze strony.

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u