Wygrana Falubazu w Rybniku

13 lipiec 2017
Autor:  Sebastian Cielecki

Żużlowcy Ekantoru.pl Falubaz Zielona Góra wywieźli zwycięstwo z Rybnika. Pomimo, że na papierze Zielonogórzanie byli faworytami, a gospodarze nie mieli mocnego punktu w postaci Grigorija Łaguty, który został zawieszony za stosowanie dopingu, to i tak nie było lekko. Gospodarze postawili wysoko poprzeczkę.

Po pierwszych czterech biegach nasi Rycerze Speedwaya przegrywali czterema oczkami 14:10. Zielonogórzanie męczyli się z Rybnikiem dość długo, a wynik praktycznie do końca oscylował w okolicy remisu. W szóstym biegu Patryk Dudek i Jason Doyle dali mocny akcent i pewnie przywieźli zwycięstwo biegowe. W ósmym biegu wynik 5:1 powtórzyli Jarek Hampel i Andriy Karpov.

Pomimo kilku mocnych punktów nad naszymi zawodnikami cały czas wisiały ciemne chmury. Przed biegami nominowanymi Falubaz prowadził 36:42. Na szczęście pierwszy bieg nominowany rozstrzygnął zwycięstwo w całym meczu na korzyść naszych wojowników, którzy z Rybnika wywieźli dwa cenne punkty.

Sam trener – Marek Cieślak – podkreśla, że był to bardzo trudny mecz. W ostatniej chwili nasz trener postawił na Karpova w miejsce Jacoba Thorssella, który miał słabszy występ w lidze szwedzkiej. Jarosław Hampel również podkreśla, że był to bardzo trudny mecz wyjazdowy, na szczęście ze szczęśliwym zakończeniem. Kolejne cenne doświadczenia w Ekstralidze mają także młodzi zawodnicy. Alex Zgardziński zdobył dwa punkty z bonusem, natomiast Mateusz Burzyński w swoich trzech startach zdobył jedno oczko.

ROW Rybnik 41 vs 49 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra. Kolejny mecz na wyjeździe 30 lipca odbędzie się w Częstochowie.

 

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u