Rowerzyści na start! Przed nami wyjątkowy rajd

29 sierpień 2017
rajdydlafrajdy.pl

9 września odbędzie się XIII rajd rowerowy dla fanów kolarstwa! Tym razem na terenie naszego województwa.

Pod hasłem „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE Rowerem przez Polskę” na terenie całego kraju (w każdym województwie!) odbędzie się w sumie 16 rajdów przygotowanych z myślą o miłośnikach jazdy na rowerze w wyjątkowo malowniczych okolicznościach przyrody.

Proponowana formuła rajdu ma przede wszystkim zachęcić do aktywnej turystyki i wspólnej przygody, jednocześnie zostawiając odrobinę przestrzeni dla sportowej rywalizacji. Ciekawie poprowadzone trasy o dystansie ok. 100 km pozwolą solidnie zmęczyć nogi, dotlenić ciało i umysł oraz nacieszyć oczy widokami najpiękniejszych zakątków Polski. Tak więc świetna zabawa i niezapomniane wrażenia czekają wszystkich Uczestników bez wyjątku!

W woj. lubuskim spotykamy się 9 września w Ośnie. Motywem przewodnim będzie Ujście Warty, a na zwiedzanie tego obszaru rowerem wybrane zostały niezwykle malownicze tereny zlokalizowane nieco na wschód od samego Parku Narodowego. Nad Wartą i w jej rozlewisku spędzimy ponad 30km, a pozostałą część pochłoną znakomite i przepiękne "ścieżki" w okolicy Ośna Lubuskiego, Sulęcina czy Słońska. Dystans wynosi ponad 112 km, różnica wzniesień 574 m.

W tle rowerowych zmagań z urokami krajobrazu rozegra się także pasjonująca walka o nagrody. W odróżnieniu jednak od zwykłych zawodów, o główne wygrane niekoniecznie będą rywalizować najszybsi Uczestnicy, a raczej ci, którym ta zabawa najbardziej przypadnie do gustu i… sprawi najwięcej frajdy :)

Cykl rajdów „GRAND PRIX AMATORÓW NA SZOSIE Rowerem przez Polskę” objęty jest Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

Zapisy oraz więcej informacji na stronie www.rajdydlafrajdy.pl

Nie bój się, że Ci się nie uda! Bierz rower i zwiedzaj lubuskie! (UWAGA! Liczba miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń)

ZAPRASZAMY!!

Katarzyna Mayer Bzowa

Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.