103 km w terenie. Ruszyły zapisy na Utramaraton (ZDJĘCIA i FILM)

19 październik 2017
Autor: 
Radosław Lacelt (www.facebook.com/rlacelt/)

 W miniony poniedziałek ruszyły zapisy na IV Ultramaraton Nowe Granice Zielona Góra.

Pomysł na bieg zrodził się po połączeniu miasta z gminą. Okazało się wówczas, że granice nowej Zielonej Góry wynoszą ponad 100 km i że jest to wspaniała okazja do stworzenia tego typu wydarzenia w naszym województwie.

Celem biegu jest promocja Zielonej Góry jako miasta przyjaznego biegaczom oraz promocja nowych terenów rekreacyjnych w granicach nowego miasta.

Zawody odbędą się w 24 lutego 2018 r. w Zielonej Górze, start o godz. 6:00 wszyscy (indywidualnie i sztafety). Trasa biegnie wzdłuż nowych granic Zielonej Góry, głównie ścieżkami leśnymi. Długość trasy to ok. 103km. Trasa będzie oznaczona taśmami w nieoczywistych miejscach i na skrętach. Ślad trasy będzie dostępny do pobrania przez uczestników ze strony biegu. Każdy uczestnik powinien posiadać urządzenie/aplikacje GPS do nawigacji po trasie według dostarczonego śladu trasy przez organizatora.

Uczestnicy mogą startować w zawodach w trzech głównych kategoriach oraz dwóch duatlonowych (bieg + rower). Szczegóły i zapisy na stronie Nowe Granice.

Ultramaraton nie jest skierowany tylko do Biegaczy Ultra. W biegu, poza zawodnikami biegnącymi indywidualnie cały dystans, mogą wystartować sztafety 2, 3 lub 4 osobowe.

3a

Autor zdjęcia: Andrzej Dąbrowa

2

Autor zdjęcia: Ania Zielińska (www.anjazielinska.com/)

2

Autor zdjęcia: Ania Zielińska (www.anjazielinska.com/)

III ADB Ultramaraton Zielonogórski Nowe Granice (oficjalne wideo) - produkcja Sportowa Zgora

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u