Co ukradli na cmentarzu sprzedawali w punkcie skupu złomu

19 październik 2017
Autor: 
KPP w Strzelcach Krajeńskich

Strzeleccy kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z kradzieżami na cmentarzach. 32-latek i jego o trzy lata młodszy kompan dokonywali w powiecie strzelecko-drezdeneckim kradzieży metalowych elementów z nagrobków, które następnie sprzedawali jako złom. Dzięki skutecznej pracy policjantów dwaj podejrzani o te przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Sprawa jest tym bardziej bulwersująca, ponieważ straty, jakie sprawcy spowodowali na cmentarzach w kilku miejscowościach sięgają kwoty kilku tysięcy złotych. Jak się okazało osoby za to odpowiedzialne sprzedali skradzione elementy metalowe (krzyże, napisy, figurki) w punkcie skupu złomu za kwotę 200 zł.

Policjanci ze Strzelec Krajeńskich dostali kilka zgłoszeń od mieszkańców powiatu dotyczących braku na grobach elementów metalowych. Zgłoszenia dotyczyły cmentarzy w Strzelcach Krajeńskich, Bobrówku i Zwierzynie. 

Kryminalni przesłuchali świadków, przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady. Dużą rolę odegrały również ustalenia operacyjne. Na efekty pracy policjantów nie trzeba było długo czekać. W poniedziałek 16 października policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu.

32-latek i jego o trzy lata młodszy kompan trafili do policyjnego aresztu. W mieszkaniu jednego z nich kryminalni zabezpieczyli również amfetaminę. Obaj słyszeli w sumie 10 zarzutów kradzieży, a jeden z nich posiadania narkotyków i oszustwa. 29-latek poniesie również konsekwencje za wcześniejsze przestępstwo, za które był poszukiwany.

Skradzione elementy z nagrobków policjanci zabezpieczyli w jednym z punktów skupu złomu. Oględziny potwierdziły, że pochodzą z co najmniej kilku nagrobków. Za kradzież 32 i 29-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast pokrzywdzonych może być więcej, ponieważ zgłaszają się kolejne osoby z informacjami dotyczącymi podobnych kradzieży.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u