Tomasz Jakimczuk Mistrzem Polski w Tenisie Stołowym na wózkach

05 grudzień 2017
Autor:  Sebastian Cielecki

Tomasz Jakimczuk - niepełnosprawny zawodnik ZSR START Zielona Góra, który porusza się na wózku inwalidzkim został indywidualnym Mistrzem Polski w tenisie stołowym.

Długo wyczekiwane i ciężko wypracowane zwycięstwo, i pierwsza wygrana w tak ważnym meczu z rywalem. Zwycięstwo tym bardziej smakuje, gdyż przeciwnikiem Tomka był nie byle kto, a Rafał Czuper - paraolimpijczyk, medalista mistrzostw Europy i Świata, zawodnik liczący się na arenie międzynarodowej.

Do złota w singlu Tomek dorzucił brąz w grze deblowej z Januszem Chamotem

- Była to dla mnie długo wyczekiwana walka z Rafałem. Jest to mój wieloletni rywal o tytuł Mistrza Polski. Mecz niesamowicie ciężki psychologicznie, na szczęście odpowiednie podejście, poukładanie w głowie dało mi przewagę i pomogło wygrać. Jest to niesamowite uczucie i dowód na to, że na takie chwile warto pracować ciężko -powiedział dla lubuskinews.pl Tomasz Jakimczuk, aktualny indywidualny Mistrz Polski w tenisie stołowym na wózkach.

Fot. Tomasz Jakimczuk - medale z Mistrzostw Polski

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u