Bronimy tytułu Mistrza Polski Full Contact z zeszłego roku!

09 kwiecień 2018
Autor: 
Przemysław "Kaciej" Kacieja www.kaciej.pro

Sezon kickboxingu ruszył pełną parą, a w miniony weekend w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów, Juniorów Starszych i Młodszych w kickboxingu w formule Full Contact.

Ponad 200 zawodników i zawodniczek zgłosiło się na zawody zorganizowane przez KS Ziętek Team pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu.

Zawody niezwykle ważne, ponieważ impreza wiązała się z pierwszą obroną mistrzowskiego tytułu i udowodnienia sobie oraz innym, że to nie był przypadek. Zarejestrowanych zawodników w kategorii -63,5kg było dziesięciu, lecz po ważeniu zostało sześć osób gotowych by wyrwać złoty medal pięściami i nogami.

- W walce półfinałowej zmierzyłem się z miejscowym oponentem Kamilem Małota (KS Ziętek Team Kalisz) - mówi Przemysław "Kaciej" Kacieja. - Leworęczny rywal przerażał swoim zasięgiem i wzrostem, jednak taktyczne wskazówki z narożnika skutkowały punktami na moją korzyść. Pewnie wygrałem walkę po trzech rundach jednogłośnie 3:0.

Tego samego dnia zostały wyłonieni zawodnicy, którzy skrzyżują rękawice na gali finałowej.

- Zostałem wyróżniony i miałem przyjemność zmierzyć się z Michałem Krawczykiem (KKS Sporty Walki Poznań) - dodaje "Kaciej". -  Walkę oceniam jako niezwykle trudną ze względu na rozcięcie łuku brwiowego w drugiej rundzie przez uderzenie głową. Spływająca krew do oka ograniczała moje pole widzenia i utrudniała prowadzenie walki. Wspaniała współpraca z narożnikiem oraz skuteczny plan z każdą minutą przynosił wymierzone efekty. Byłem pewien, że wygram i zdobędę trzeci tytuł Mistrza Polski w trzech różnych formułach kickboxingu, jednak najpierw sędzia oraz lekarz musieli dopuścić mnie do trzeciej rundy. Rozcięcie nie było powierzchowne, ale nie wymagające większej interwencji medycznej. Zostałem dopuszczony, a trzecia runda była formalnością w realizacji mojego planu. Zdobyłem, wywalczyłem piąty tytuł Mistrza Polski seniorów w karierze. Za dwa tygodnie czeka na mnie Puchar Świata w Innsbrucku, gdzie będę reprezentował Polskę w 2 formułach Kick Light oraz Light Contact. Liczę na wysoki poziom zawodów, solidnych przeciwników oraz bardzo trudne walki. 

 

TAGI
KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u