Strzelec START-u medalistą (ZDJĘCIA)

12 maj 2016
Autor: 

Szymon Sowiński, strzelec zielonogórskiego START-u został srebrnym medalistą Pucharu Świata w Szczecinie

Podczas tegorocznego Pucharu Świata niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, który odbył się w Szczecinie w dniach 28 kwietnia - 04 maja 2016, niespodziankę sprawił Szymon Sowiński - START Zielona Góra – który zajął wysokie czwarte miejsce indywidualnie w konkurencji P1 - pistolet pneumatyczny 60 strz – mężczyzn, wynikiem 554pkt, finał 152,3 pkt, oraz piąte miejsce w konkurencji P5 – pistolet standard. Zespołowo w konkurencji pistolet P5 wraz ze Sławomirem Okoniewskim (START Szczecin) oraz Kacprem Pierzyńskim (START Gorzów Wlkp.) zdobyli srebrny medal wynikiem – 1007 pkt. Zwyciężył zespół z Rosji wynikiem 1037 pkt.

W kolejnych konkurencjach ze zmiennym szczęściem strzelali koleżanki i koledzy klubowi Szymona Sowińskiego, reprezentujący barwy narodowe naszego kraju. Kazimierz Bysiek, w konkurencji karabin R5 zajął 23 miejsce – wynikiem 627,4 pkt. oraz w konkurencji karabin R4 – 37 miejsce – wynikiem 608,3 pkt. Sebastian Cielecki w konkurencji pistolet P5 uzyskał wynik 307 pkt. a w konkurencji pistolet P1 – 530 pkt. Należy nadmienić, iż wynik uzyskany w konkurencji P5 przez Sebastiana Cieleckiego jest jego nowym rekordem życiowym.

Wymieniony Puchar Świata jest największą imprezą niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym w Polsce, gdzie w tym roku udział wzięło 136 zawodników z 35 państw całego świata. Reprezentacja Polski składała się z 15 zawodników, w tym trójka z naszego stowarzyszenia, podopieczni trenera Marka Maruchy.

Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne"START" w Zielonej Górze

KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

 • Pożegnanie lata z Kasztelanem!

  Pożegnanie lata z Kasztelanem!

  W najbliższą sobotę, 14 września, w Zielonej Górze odbędzie się ostatni koncert w ramach trasy Lato #naMAXXXA. Na scenie przy placu Powstańców Wielkopolskich zagra zespół Bad Boys Blue.

 • Strażackie święto w centrum Zielonej Góry! (FOTORELACJA)

  Strażackie święto w centrum Zielonej Góry! (FOTORELACJA)

  4 maja strażacy na cały świecie obchodzili swoje święto. W Zielonej Górze Powiatowe obchody Dnia Strażaka przypadły w tym roku na 11 maja. Na uroczystym apelu awansowano oraz odznaczono wielu zawodowców, jak i ochotników.

 • Policyjne motocykle wyruszyły na drogi powiatu zielonogórskiego…

  Policyjne motocykle wyruszyły na drogi powiatu zielonogórskiego…

  Od kilku dni na drogach powiatu zielonogórskiego zaobserwować można policyjne motocykle, które wyruszyły na ulice Zielonej Góry i patrolują główne ciągi komunikacyjnie miasta, jak i drogi całego powiatu.

 • Zatrzymany za uprawę konopi indyjskich

  Zatrzymany za uprawę konopi indyjskich

  Zielonogórscy policjanci zatrzymali 13 stycznia mieszkańca Zielonej Góry, który zajmował się nielegalną uprawą marihuany. Ujawnili i zabezpieczyli specjalnie przygotowany do tego przestępczego procederu sprzęt. W ręce policjantów wpadło także pół kilograma marihuany.

 • Aresztowany za rozbój na dziecku

  Aresztowany za rozbój na dziecku

  W niedzielę w nocy policjanci służby patrolowej chwilę po otrzymaniu zgłoszenia o rozboju dokonanym na 11-letnim chłopcu, zatrzymali na jednej z zielonogórskich ulic dwóch odpowiedzialnych za to mężczyzn. Sprawcy rozboju zostali natychmiast osadzeni w policyjnej izbie zatrzymań.  Sąd Rejonowy w Zielonej Górze aresztował jednego ze sprawców na trzy miesiące.Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u