Dobre pierwsze testy rugbistów Watahy

06 luty 2019
Autor: 
Dobre pierwsze testy rugbistów Watahy Wataha Rugby Club Zielona Góra

W minioną niedzielę rugbiści zielonogórskiej Watahy rozegrali pierwsze test mecze przed zbliżającym się sezonem. Na nowo otworzonym obiekcie „Plek centrum sportu” w Poznaniu Dziki zmierzyły się z pierwszoligową Spartą Jarocin i drugoligowym Chaosem Poznań. Mecze rozgrywane systemem 2x20min każdy z każdym, bez kopów na bramkę.

Najpierw grali ze sobą Spartanie i Chaos. Mecz jednostronny na korzyść Jarocina, ale zawodnicy Watahy uważnie śledzili poczynania obu ekip i wyciągali na bieżąco wnioski jak mają zagrać za chwilę.

Pierwszym rywalem Zielonogórzan był Poznań. Wataha szybko otworzyła worek z przyłożeniami, by po chwili wypracować sobie przewagę punktową pozwalającą na skupieniu się na założeniach taktycznych oraz wprowadzeniu zmian. Twarda gra w obronie i widowiskowa w ataku, pozwoliły zdobyć Dzikom 10 przyłożeń, nie wpuszczając ani razu przeciwników na swoje pole punktowe, dając końcowy rezultat 50:0 dla Watahy.

Po niespełna 10 minutach przerwy naprzeciwko Watahy pojawiła się Sparta. Obie drużyny od początku spotkania podeszły do niego jak do walki o ligowe punkty i ani na chwilę, żadna ze stron nie odpuściła. Wataha Ponownie mocno w obronie, chociaż wkradło się kilka błędów. W ataku także widowiskowo, jednak tu też brakowało kropki nad „i”. Ostatecznie Spartanie wygrali 15:10.

Test mecze miały na celu przede wszystkim sprawdzenie ile zostało zapamiętane z założeń taktycznych poprzedniego sezonu, nad czym trzeba się skupić w drugiej fazie przygotowań do ligi. Pozwoliły również na uzewnętrznienie sportowych emocji, kumulujących się w zawodnikach przez ostatnie 3 miesiące.

Dla Watahy punkty zdobywali: Przemysław Kindra (3 przyłożenia), Krzysztof Polak (2 przyłożenia), Paweł Wieprzkowicz (2 przyłożenia), Paweł Prokopowicz (1 przyłożenie), Filip Wielgosz (1 przyłożenie) , Mateusz Lentowczyk (1 przyłożenie), Dominik Jędrzejak (1przyłożenie), Filip Fleury (1 przyłożenie).

Źródło: Dariusz Miodek Wataha Rugby Club Zielona Góra

TAGI
KMB

 
Nieważne, czego pragniesz - na świecie jest na to miejsce ...

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

 

Top

stat4u