Samosąd w Zielonej Górze. Wdarli się do mieszkania i pobili lokatorów. Chodziło o pieniądze (ZDJĘCIA, FILM)

06 luty 2019
Autor: 
Samosąd w Zielonej Górze. Wdarli się do mieszkania i pobili lokatorów KMP Zielona Góra

Czterech napastników wdarło się do mieszkania na jednym z zielonogórskich osiedli, aby pobić lokatorów. Dwaj mężczyźni zostali poważnie ranni, a sprawcy uciekli. Bójka była spowodowana konfliktem sąsiedzkim - chodziło o pieniądze.

Wszystko wydarzyło się w minioną sobotę, 2 lutego. Zielonogórscy policjanci zostali wezwani na interwencję na jedno z zielonogórskich osiedli. Ze zgłoszenia wynikało, że miało dość tam do pobicia. Patrol po przybyciu na miejsce potwierdził informację i ustalił, że czterej napastnicy wdarli się do mieszkania, a następnie pobili dwóch mężczyzn. Sprawcy uciekli, a ranni pokrzywdzeni zostali zabrani do szpitala.

- Rysopisy sprawców zostały przekazane policjantom w służbie. Kilkadziesiąt minut po zdarzeniu dwaj z napastników zostali zatrzymani i osadzeni w areszcie. Śledczy mieli od tej chwili dużo żmudnej pracy żeby ustalić fakty i podjąć decyzje dotyczące kierunku prowadzonego postępowania - relacjonuje podinsp. Małgorzata Barska, rzecznik zielonogórskiej policji.

Źródłem konfliktu były sąsiedzkie nieporozumienia. Syn pokrzywdzonego właściciela mieszkania jest winien pieniądze jednemu z sąsiadów. Ten nie mogąc wyegzekwować długu zaczął zastraszać ojca. W sobotę wieczorem groźby były na tyle realne, że mężczyzna poprosił swoich znajomych o towarzyszenie mu w powrocie do domu. Po pewnym czasie usłyszeli oni kopanie i walenie w drzwi.

Już po chwili do wnętrza mieszkania wpadła rzucona butelka po piwie, która uderzyła jednego z mężczyzn w głowę. Do środka wdarli się również nieznani pokrzywdzonemu napastnicy, którzy mieli ze sobą kij bejsbolowy i golfowy. W lokalu wywiązała się agresywna bójka, w wyniku której dwaj mężczyźni zostali poważnie ranni, a sprawcy uciekli. - Pokrzywdzeni mężczyźni doznali uszkodzeń i stłuczeń twarzoczaszki. Ponadto jeden z zatrzymanych sprawców także został ranny w głowę - informuje podinsp. Barska.

Dwójka zatrzymanych napastników w wieku 27 i 31 lat usłyszała już zarzuty udziału w bójce z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz naruszenia miru domowego. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił także na podjęcie przez sędziego decyzji o tymczasowym aresztowaniu ich na 3 miesiące. Tożsamość dwóch pozostałych napastników jest znana mundurowym. Policja informuje, że ich zatrzymanie jest jedynie kwestią czasu.

- Z powodu sąsiedzkiego nieporozumienia czterej mężczyźni popełnili poważne przestępstwa. Naruszenie miru domowego zagrożone jest karą do roku pozbawienia wolności, a za bójkę z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 8 lat więzienia. Przestrzegamy wszystkich przed samodzielnym wymierzaniem sprawiedliwości - podkreśla podinsp. Małogrzata Barska z KMP w Zielonej Górze.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest vGs Produkcje Filmowe i Telewizyjne

 

Top

stat4u