Zielonogórzanin Mateusz Pasiuk w Pucharze Polski Pit Bike SM 2019

02 październik 2019
Autor: 
Zielonogórzanin Mateusz Pasiuk w Pucharze Polski Pit Bike SM 2019 Adobe Stock (zdjęcie poglądowe)

Wielki finał, czyli Puchar Polski Pit Bike SM 2019 na torze WallraV Race w Starym Kisielinie już w najbliższą niedzielę! O miejsce na podium powalczy tam jedyny zielonogórski zawodnik tych rozgrywek Mateusz Pasiuk.

Mateusz ma na swoim koncie obecnie 140 pkt. O miejsce na podium rywalizuje z zawodnikami z dorobkiem 137 i 135 pkt.

Rywalizacja toczy się w połączonych klasach, co oznacza, że zawodnicy z różnych klas startują razem, podzieleni są na 3 grupy, wg uzyskanych w kwalifikacjach czasów.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że Mati, Wiktor i Kacper trafią do najszybszej grupy Elite i będą tam rywalizować o miejsca w wyścigu razem z zawodnikami z szybszych kategorii.

Najważniejsze jest to, że mimo iż wyścig jadą wszyscy razem, to punkty do klasyfikacji końcowej liczone są osobno dla każdej klasy. To oznacza, że nie jest istotne miejsce w wyścigu, ale to w jakiej kolejność dotrą do mety Mateusz i jego rywale. I choć walka tych młodych wilków ze starszymi kolegami na mocniejszych maszynach jest często bardzo ekscytująca, to jednak tym razem najistotniejsze jest to, kto z nich dojedzie do mety jako pierwszy, kto będzie drugi, a kto trzeci.

Więcej o wydarzeniu: www.facebook.com

plkaat

KMB

 
To nie ilość lat w twoim życiu się liczy, ale ilość życia w przeżytych latach. [Abraham Lincoln]Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u