Narodowy Dzień Tenisa w Zielonej Górze już w sobotę

02 wrzesień 2020
Autor:  Sebastian Cielecki
Narodowy Dzień Tenisa w Zielonej Górze już w sobotę Pixabay.com

Już w najbliższą sobotę, 5 września, zapraszamy na Narodowy Dzień Tenisa, który odbywać się będzie jednocześnie w 10 miastach Polski. W Zielonej Górze zagości na kortach miejscowego MOSiR-u, a tam zapowiada się wiele atrakcji, poważnych meczów i zobaczymy gwiazdy sportu lubuskiego grające w tenisa.

 

- Cieszę się, że patronat honorowy nad Narodowym Dniem Tenisa objęło Ministerstwo Sportu. Pani minister Danuta Dmowska-Andrzeju i grono jej najbliższych współpracowników bardzo pomogli nam kilka miesięcy temu w odmrożeniu tenisa po pandemii. Tenis był jedną z pierwszych dyscyplin przywracanych do życia, nawet przed piłką nożną, dzięki temu, że wspólnie opracowaliśmy szereg procedur, dzięki którym możliwy był powrót na korty po przymusowej kwarantannie. Współpraca z resortem układała się też świetnie, gdy podjęliśmy się organizacji LOTOS PZT Polish Tour, cyklu dziewięciu turniejów dla zawodowców, który umożliwił starty całej krajowej czołówce i walkę o punkty oraz premie finansowe. Cykl zakończył się w weekend w Poznaniu, a przed nami kolejna ważna impreza, własnie Narodowy Dzień Tenisa, organizowany również w bliskiej współpracy z ministerstwem. Wszystko odbywać się będzie z zachowaniem procedur sanitarnych i troską o bezpieczeństwo uczestników. - powiedział prezes Polskiego Związku Tenisowego, Mirosław Skrzypczyński.

5 września Narodowy Dzień Tenisa zagości w: Bytomiu (Górnik Bytom), Gdańsku (Gdańska Akademia Tenisowa), Jankach koło Warszawy (Yanke Sport Club ), Łodzi (Miejski Klub Tenisowy), Olsztynie (KT Jakubowo i OKT Jodłowa), Poznaniu (AZS Poznań), Puławach (SKT Smecz), Szczecinie (SKT Promasters), Wrocławiu (Olimpijski Club) i Zielonej Górze (MOSiR Zielona Góra).

Każda z lokalizacji będzie miała indywidualny program obchodów. W Zielonej Górze jednym z najważniejszych punktów będzie mecz, w którym miasto będzie reprezentować jego prezydent – Janusz Kubicki i szef MOSiR-u Robert Jagiełowicz. Natomiast po drugiej stronie siatki staną przedstawiciele Gorzowa Wielkopolskiego w osobach senatora Władysława Komarnickiego i posła Jerzego Wierzchowskiego.

- Będzie to mecz w formule deblowej, a wszystkim panom należą się wyrazy uznania za to, że odważyli się przyjąć wyzwanie i wyjść na kort. To będzie mecz dnia u nas i rozpocznie się o godzinie 10. To nie są jedyne znane osoby, które się pojawią na obiekcie MOSiR-u, bo na kort wyjdzie kapitan naszej zielonogórskiej drużyny żużlowej Piotr Protasiewicz czy znany koszykarz Łukasz Koszarek, również dobrze grający w tenisa. Ale także jedną z gwiazd będzie nasza utalentowana tenisistka z Zielonej Góry Martyna Kubka, reprezentantka kraju w rozgrywkach Fed Cup i tegoroczna wicemistrzyni Polski w deblu. Rozegra ona mecz pokazowy z posłem Waldemarem Sułkowskim. Poza tym będzie Talentiada Tenisowa, Program Identyfikacji Talentów PZT, turnieje dziecięce, bezpłatne konsultacje z trenerami i wiele innych atrakcji. - uważa Mirosław Skrzypczyński.

Ramowy plan Narodowego Dnia Tenisa w Zielonej Górze (korty MOSiR Zielona Góra,ul. Sulechowska 41; godz. 9:30-15:30)

Talentiada Tenisowa - w godz. 9:30–15:30

mini turniej Tenis 10, - w godz. 10–15
- chłopcy do lat 8
- dziewczynki do lat 8
- chłopcy do lat 10
- dziewczynki do lat 10

Seniorzy i Amatorzy, początek o godz. 10
- Zielona Góra vs Kołobrzeg
- Zielona Góra vs Gorzów Wielkopolski - Zieloną Górę reprezentować w parze deblowej będą prezydent miasta Janusz Kubicki oraz dyrektor MOSiRu Robert Jagiełowicz, a Gorzów Wielkopolski senator Władysław Komarnicki oraz poseł Jerzy Wierchowicz

po zakończonym pojedynku deblowym mecz pokazowy gwiazd sportu lubuskiego z udziałem Martyny Kubki (LOTOS PZT Team) z posłem Waldemarem Sługockim – od godz. 11. Konkurencje sprawnościowe – od godz. 12, treningi pokazowe – od godz. 13

Źródło: Tomasz Dobiecki, Polski Związek Tenisowy

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.