Kiedy wziąć urlop w 2024 roku? Dobrze zaplanuj wypoczynek, wykorzystując ustawowe dni wolne

12 styczeń 2024
Kiedy wziąć urlop w 2024 roku? Dobrze zaplanuj wypoczynek, wykorzystując ustawowe dni wolne

Jeżeli chcesz jak najlepiej wykorzystać swój urlop, dokładnie przyjrzyj się dniom ustawowo wolnym od pracy. Jeśli dobrze to rozegrasz, możesz wypoczywać znacznie dłużej, niż standardowe 20 albo 26 dni.

Kalendarz 2024 dni wolne

W wielu firmach wciąż na początku roku planuje się z góry urlopy. Pracownicy mogą zarezerwować dni wolne z wyprzedzeniem. Nawet, jeżeli nie obejmuje pełnych dwunastu miesięcy, to pracodawcy wolą wiedzieć, którzy pracownicy wezmą sobie wolne w ciągu chociażby najbliższego kwartału.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Kradzież na terenie szpitala. Jest nagranie z monitoringu

Kiedy jest Wielkanoc w 2024

Jeżeli dobrze to rozegrasz, w 2024 roku możesz liczyć na znacznie dłuższy urlop, niż standardowe 20 albo 26 dni. Aby wypoczywać jak najdłużej, należy przyjrzeć się dniom ustawowo wolnym od pracy, a w tym roku są to:

 • 31 marca - Wielkanoc (niedziela),
 • 01 kwietnia - Poniedziałek Wielkanocny,
 • 1 maja – Święto Pracy (środa),
 • 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja (piątek),
 • 19 maja – Zesłanie Ducha Świętego (Zielone Świątki) (niedziela),
 • 30 maja – Boże Ciało (czwartek),
 • 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny (czwartek),
 • 1 listopada – Wszystkich Świętych (piątek),
 • 11 listopada – Święto Niepodległości (poniedziałek),
 • 25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia (środa),
 • 26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia (czwartek);

Te weekendy warto sobie przedłużyć

Najbliższa okazja do przedłużenia sobie urlopu to oczywiście Wielkanoc, która w tym roku przypada na przełom marca oraz kwietnia. Jeżeli chcesz cieszyć się 9 dniami wolnego, wystarczy, że weźmiesz urlop od 2 do 5 kwietnia, a wtedy do pracy wrócisz dopiero 7 kwietnia.

Majówka to doskonała pogoda i grillowanie, z czego zdecydowanie warto skorzystać. 1 maja wypada w środę, a 3 w piątek, a więc warto wziąć wolne 29 i 30 kwietnia, a także 2 maja i cieszyć się kolejnymi 9 dniami wolnego (od 27 kwietnia do 5 maja).

Kolejne wolne wypada w Boże Ciało 30 maja. Wtedy możesz wziąć urlop 31 maja i cieszyć się tzw. długim weekendem. Analogicznie wygląda to w sierpniu, kiedy w czwartek 2 dnia miesiąca wypada Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

Kolejny długi weekend wypada dopiero w listopadzie. 1 listopada przypada na piątek, a 11 na poniedziałek. Jeżeli chcesz wtedy wykorzystać urlop, możesz wziąć 5 dni urlopu, aby cieszyć się aż 11 dniami wolnego!

W tym roku święta Bożego Narodzenia przypadają w środę i czwartek (25 i 26 grudnia), a więc to idealna okazja, aby wziąć wolne 23, 24, 27, 30 i 31 grudnia!

Czytaj także: Co robić na lotnisku, czekając na lot?


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Wyślij to do nas na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u