Maseczki obowiązkowe. Rządowe "nie" dla przyłbic, kominów i chust

24 luty 2021
Autor: 
Maseczki obowiązkowe. Rządowe "nie" dla przyłbic, kominów czy chust Fot. Ministerstwo Zdrowia

To już pewne. Od soboty, 27 lutego, maseczki nie będą mogły być zastępowane chustami, kominami czy przyłbicami. Minister zdrowia Adam Niedzielski podkreślał, że "rozpędza się trzecia fala epidemii koronawirusa".

Rząd przedłuża zasady bezpieczeństwa do 14 marca. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że wpłynął na to m.in. dzisiejszy, znaczący przyrost zachorowań. Przypomnijmy, było to ponad 12 tysięcy nowych zachorowań.

Obowiązek noszenia maseczek

I tak zgodnie z najnowszymi decyzjami od soboty, 27 lutego, wprowadza się obowiązek zakrywania ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki. Równocześnie wejdzie w życie zakaz używania szalików, kominów, chust, bandan i przyłbic.

- W przypadku przyłbic nie oznacza to całkowitego zakazu stosowania, a to, że mogą być stosowane dodatkowo, oprócz maseczki. Przyłbice przede wszystkim zabezpieczają oczy, zabezpieczają górną część twarzy i w tym sensie przyłbice są nadal dopuszczone, ale nie jako element zastępujący maseczkę, tylko ewentualnie jako element, który jest dodatkowy - informował Adam Niedzielski.

Przeczytaj też: Eksplozja z butli gazowej pod Nowogrodem Bobrzańskim. W domu były 3 osoby (ZDJĘCIA)


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

Właścicielem portalu NewsLubuski.pl jest firma vGs

Media Społecznościowe

Top

stat4u