Znikają hektary lasów pod budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry wartej blisko 130 mln złotych!

24 luty 2021
Znikają hektary lasów pod budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry wartej ponad 130 mln złotych! Redakcja

Trwają intensywne prace przy wycince drzew pod budowę południowej obwodnicy Zielonej Góry. Droga będzie miała aż 13 kilometrów, wartość inwestycji wyniesie blisko 130 milionów złotych!

Wycinka drzew prowadzona jest przez dwa nadleśnictwa w Przytoku oraz Zielonej Górze. Łącznie wycięte zostanie około 60 hektarów drzew, w ich miejscu wybudowana zostania blisko trzynastokilometrowa obwodnica, która ma za zadanie odciążyć miasto od dużego ruchu w szczególności tranzytu. 

Budowa podzielona została na trzy sekcje: I - Świdnicza-Ochla; II - Ochla-Jędrzychów; III - Jędrzychów-Racula. Za około trzy tygodnie firma Strabag, która jest generalnym wykonawcą drogi rozpocznie prace na sekcji I oraz III, gdzie wybudowane zostaną cztery przejazdy gospodarcze, które będą pełniły również funkcję przejść dla zwierząt. Piąty przejazd powstania w sekcji II. 

Inwestycja planowo ma potrwać do końca 2023 roku, jednak może zakończyć się trochę wcześniej. - Z rozmów, które prowadzimy z wykonawcą wynika, że powinniśmy zakończyć wcześniej, czyli pierwszy lub drugi kwartał 2023 roku - mówi Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry.


NL LOGO Z LINIAJesteś w centrum wydarzeń? Zrobiłeś zdjęcie lub nagrałeś film? Prześlij je do nas na Facebooku lub na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść ogłoszeń ani nie zwraca materiałów niezamówionych. Zastrzegamy sobie prawo skracania i adiustacji tekstów oraz ich tytułów.

Na podstawie art. 25 ust.1 pkt 1b prawa autorskiego, wydawca wyraźnie zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów opublikowanych na portalu internetowym "NewsLubuski.pl" jest zabronione.

Jeżeli widzisz błąd na stronie, napisz do redakcji: NewsLubuski

 

Top

stat4u

Strona korzysta z plików cookies i innych technologii automatycznego przechowywania danych do celów statystycznych, realizacji usług i reklamowych. Korzystając z naszego portalu bez zmiany ustawień przeglądarki będą one zapisane w pamięci urządzenia, więcej informacji na temat zarządzania plikami cookies znajdziesz w Polityce prywatności.